Włamywacz ustalony i zatrzymany - Aktualności - KPP Śrem

Aktualności

Włamywacz ustalony i zatrzymany

Data publikacji 09.06.2020

Kryminalni ze Śremu szybko namierzyli i zatrzymali 61-letniego włamywacza, który z przyczepy campingowej ukradł sprzęt oraz akcesoria kuchenne, narzędzia do drobnych prac remontowych, a nawet pościel. Sprawca usłyszał już zarzut i teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności.

W minioną niedzielę, 7 czerwca, Komenda Powiatowa Policji w Śremie została powiadomiona o włamaniu do przyczepy campingowej znajdującej się na działce rekreacyjnej przy jeziorze, na terenie gminy Dolsk.

Okazało się, że włamywacz, podczas nieobecności właścicieli, między 29 maja a 7 czerwca, dostał się do przyczepy i ukradł sprzęt oraz akcesoria kuchenne, narzędzia do drobnych prac remontowych, a nawet pościel.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego, którzy zajęli się sprawą bardzo szybko wpadli na trop amatora cudzej własności i już następnego dnia, 8 czerwca, zatrzymali do tej sprawy 61-letniego mieszkańca gminy Dolsk.

Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia. Obecnie trwają czynności zmierzające do odzyskania zrabowanego mienia.

61-latek jest znany śremskim stróżom prawa i był już notowany, również jako sprawca włamań. W ubiegłym roku, w noc Mikołajkową, z 5 na 6 grudnia, wraz z 30-letnim wspólnikiem, włamał się do kilku domków letniskowych, które znajdują się w miejscowości Gawrony.

Teraz amatora cudzego mienia czeka sprawa w sądzie i grozi mu więzienie.

/ Ewa Kasińska /