112 to nie zabawa! - Aktualności - KPP Śrem

Aktualności

112 to nie zabawa!

Data publikacji 14.05.2020

Policjanci z Zespołu do spraw wykroczeń skierują do sądu wniosek o ukaranie 30-letniego mieszkańca gminy Książ Wielkopolski. Mężczyzna przekazał dyspozytorowi numeru alarmowego 112 fałszywą informację o tym, że jego konkubina mogła popełnić samobójstwo. To oczywiście spowodowało szereg niepotrzebnych czynności.

16 kwietnia br., o godz. 04.53, dyżurny śremskiej Policji odebrał niepokojące zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Wynikało z niego, że mieszkaniec jednej z wiosek w gminie Książ Wielkopolski wrócił nad ranem do domu swojej konkubiny, która nie otwierała mu drzwi i on obawiał się, że kobieta zrobiła sobie krzywdę, bo miała myśli samobójcze.

Na miejsce natychmiast udali się policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego. Okazało się, że partnerka zgłaszającego czuje się bardzo dobrze i w ogóle nie miała myśli samobójczych. Natomiast zgłaszający był nietrzeźwy i kiedy jego partnerka nie otwierała mu drzwi od mieszkania, to zadzwonił na numer 112 i przekazał dyspozytorowi zmyśloną, fałszywą informację.

30-latek usłyszał zarzut i został przesłuchany. Przyznał się do zarzucanego mu czynu i teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1500 złotych.

Jesteśmy dla Was, ale nie wzywajcie nas bez faktycznej potrzeby, bo ktoś inny może naprawdę potrzebować naszej pomocy. 112 to nie zabawa!

Tu znajdziesz informacje o numerze 112: https://www.gov.pl/web/numer-alarmowy-112

/ Tekst: Ewa Kasińska, foto: www.gov.pl /