Podinsp. Robert Radajewski awansował do KWP w Poznaniu - Aktualności - KPP Śrem

Aktualności

Podinsp. Robert Radajewski awansował do KWP w Poznaniu

Data publikacji 04.03.2020

W Komendzie Powiatowej Policji w Śremie odbyło się uroczyste spotkanie związane z awansem podinsp. Roberta Radajewskiego do Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Policjantowi za lata ofiarnej służby w śremskiej Komendzie, profesjonalizm, trud i zaangażowanie podziękował szef śremskiej Policji insp. Sławomir Jądrzak wraz ze swoim Zastępcą mł. insp. Konradem Bartłomiejczakiem.

28 lutego br., o godz. 13.00, w sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji w Śremie zgromadziło się wielu policjantów i pracowników cywilnych z naszej jednostki. Wszyscy przyszli na uroczyste spotkanie, aby pożegnać podinsp. Roberta Radajewskiego, który awansował i pełni teraz służbę w Wydziale Kontroli Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Komendant Powiatowy Policji w Śremie insp. Sławomir Jądrzak dziękując policjantowi za lata ofiarnej służby w śremskiej Komendzie podkreślił, że nasz kolega był bardzo zaangażowany w swoją pracę, którą wykonywał profesjonalnie, z ogromnym poświęceniem i oddaniem. Do podziękowań i życzeń przekazanych przez Komendanta Jądrzaka przyłączyli się także: mł. insp. Konrad Bartłomiejczak I Zastępca Komendanta, nadkom. Roman Bruss Naczelnik Wydziału Prewencji oraz wielu policjantów i pracowników cywilnych ze śremskiej Komendy.

Podinsp. Robert Radajewski służbę w Policji pełni od 1994 roku. Rozpoczynał jako policjant prewencji, w Plutonie Pogotowia Policyjnego i Patrolowania Komendy Rejonowej Policji w Warszawie. W 1998 roku, służąc jeszcze w Warszawie, związał się z pionem kryminalnym i kiedy w 2001 roku z Komendy Stołecznej przeniósł się do Komendy Powiatowej Policji w Śremie, to służbę u nas kontynuował w Sekcji Kryminalnej, gdzie przez kilka lat był specjalistą w ściganiu przestępstw gospodarczych. W 2005 roku został mianowany na Zastępcę Naczelnika Sekcji Prewencji, a w latach 2009-2017 jako Naczelnik Wydziału Prewencji kierował największą komórką organizacyjną śremskiej Komendy. Przez ostatnie lata jako Ekspert Zespołu ds. Kadr i Szkolenia prowadził postępowania wyjaśniające, skargowe i szkodowe oraz zajmował się sprawami kadrowymi. Naszego kolegę zapamiętamy też jako policjanta bardzo zaangażowanego w sprawy naszej jednostki, który do ostatniego dnia służby w Śremie pracował z pełnym poświęceniem, służąc radą i pomocą.

Naszemu koledze DZIĘKUJEMY, GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH ZAWODOWYCH SUKCESÓW!

/ Ewa Kasińska /