Śremska policjantka Martyna Wawrzyniak - SPORTOWCEM ROKU 2019 - Aktualności - KPP Śrem

Aktualności

Śremska policjantka Martyna Wawrzyniak - SPORTOWCEM ROKU 2019

Data publikacji 25.02.2020

Zarząd Ludowego Klubu Sportowego Zawisza Dolsk uhonorował śremską policjantkę Martynę Wawrzyniak tytułem Sportowca Roku 2019. Funkcjonariuszka, która na co dzień pełni służbę w patrolówce, odnosi od lat spektakularne sukcesy na międzynarodowych zawodach w brazylijskim jiu-jitsu.

Sportowe sukcesy naszej koleżanki zostały zauważone przez lokalną społeczność już kilka lat temu. Przypomnijmy, że w 2018 roku zwyciężyła ona w plebiscycie „Tygodnika Śremskiego” – Sportowiec Roku 2017.

Dziś Martyna Wawrzyniak jest czołową zawodniczką Klubu Barracuda BJJ Poznań – Sekcja Dolsk oraz Ludowego Klubu Sportowego Zawisza Dolsk – Sekcja jiu-jitsu. Regularne treningi i pełne zaangażowanie owocują i na jej koncie jest wiele sportowych sukcesów, które odnosi także na międzynarodowych mistrzostwach. Dwukrotnie stanęła na najwyższym podium podczas „Mistrzostw Europy CBJJP”, w kategorii – kobiety niebieskie pasy powyżej 60 kg. Od kilku lat z powodzeniem też startuje w zawodach pn. „Open GI- Gi & No Gi Jiu Jitsu”, na których zazwyczaj staje na najwyższym podium. Tak było na ostatnich mistrzostwach, które odbyły się w czerwcu 2019 roku.

Doceniając liczne, spektakularne sportowe sukcesy Martyny Wawrzyniak Zarząd Ludowego Klubu Sportowego Zawisza Dolsk uhonorował ją tytułem Sportowca Roku 2019. Nasz koleżanka odebrała symboliczną statuetkę w minioną sobotę, 22 lutego, podczas Balu sportowca, który odbył się w Dolsku.

Z Martyny Wawrzyniak jesteśmy dumni i cieszymy się, że jej sportowa pasja, osiagnięcia i zaangażowanie są doceniane! Gratulujemy i trzymamy kciuki życząc dalszych sukcesów!

/ Tekst: Ewa Kasińska, foto: Katarzyna Baksalary /