KWP – Uroczyste pożegnanie - Aktualności - KPP Śrem

Aktualności

KWP – Uroczyste pożegnanie

Data publikacji 17.02.2020

Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Piotr Mąka wraz ze swoim I Zastępcą insp. Romanem Kusterem, uroczyście podziękował policjantom i pracownikom Policji odchodzącym na emeryturę. Podczas spotkania szef wielkopolskich policjantów wyraził swoją wdzięczność oraz podziękował za ich wieloletnie zaangażowanie i poświęcenie w służbie. W uroczystości uczestniczyła I Wicewojewoda Wielkopolski Pani Aneta Niestrawska. W gronie policjantów odchodzących na emeryturę był śremski funkcjonariusz kom. Sławomir Garbarczyk.

14 lutego br. w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu odbyła się uroczystość pożegnania 34 odchodzących na emeryturę policjantów i pracowników Policji. W gronie funkcjonariuszy żegnających się ze służbą był kom. Sławomir Garbarczyk z Komendy Powiatowej Policji w Śremie.

Szef wielkopolskich stróżów prawa insp. Piotr Mąka uroczyście podziękował wszystkim policjantom i policjantkom za wieloletnią służbę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców Wielkopolski, natomiast pracownikom Policji za nieocenione wsparcie tych działań.

Podkreślił, że drzwi komendy wojewódzkiej są zawsze dla nich otwarte. Nie zabrakło życzeń zdrowia, wszelkiej pomyślności, odpoczynku i realizacji pasji. Podczas wystąpienia komendanta, osoby odchodzące na emeryturę nie kryły wzruszenia.

Do podziękowań i życzeń komendanta dołączyła I Wicewojewoda Wielkopolski Pani Aneta Niestrawska, a także Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów województwa wielkopolskiego podinsp. Andrzej Szary, Przewodnicząca Wielkopolskiego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Pracowników Policji Pani Lucyna Jaworska-Wojtas oraz kapelan Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu ksiądz prałat Stefan Komorowski. W uroczystości wziął także udział Komendant Powiatowy Policji w Śremie insp. Sławomir Jądrzak oraz jego I Zastępca mł. insp. Konrad Bartłomiejczak.

Po części oficjalnej przyszedł czas na pamiątkowe zdjęcia i wspólną kawę, przy której wszyscy rozmawiali o latach spędzonych w służbie. Pożegnanie miejsca pracy oraz kolegów po wielu latach współpracy zawsze wiąże się z dużymi emocjami. Tak też było tym razem.

Wszystkim osobom, które zakończyły pracę w Policji życzymy pomyślności i odpoczynku na zasłużonej emeryturze.

/ Iwona Liszczyńska / EK /