Pożegnanie ze służbą - Aktualności - KPP Śrem

Aktualności

Pożegnanie ze służbą

Data publikacji 04.02.2020

W śremskiej Komendzie odbyło się uroczyste spotkanie związane z przejściem na zasłużoną emeryturę kom. Sławomira Garbarczyka i asp. szt. Tadeusza Dubrawskiego, którzy przez wiele lat pracowali na rzecz bezpieczeństwa. Ze służbą w Policji pożegnał się także st. sierż. Damian Sewiło. Funkcjonariuszom za lata ofiarnej służby, trud i zaangażowanie dziękowali insp. Sławomir Jądrzak Komendant Powiatowy Policji w Śremie oraz jego Zastępca mł. insp. Konrad Bartłomiejczak.

3 lutego br., o godz. 12.00, w sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji w Śremie zgromadziło się wielu policjantów i pracowników cywilnych z naszej jednostki. Wszyscy przyszli na uroczyste spotkanie, aby pożegnać trzech naszych kolegów: odchodzących na zasłużoną emeryturę – kom. Sławomira Garbarczyka i asp. szt. Tadeusza Dubrawskiego oraz żegnającego się ze służbą w Policji st. sierż. Damian Sewiło.

Komendant Powiatowy Policji w Śremie insp. Sławomir Jądrzak dziękując policjantom za lata ofiarnej służby podkreślił, że byli oni bardzo zaangażowani w swoją pracę, którą wykonywali z poświęceniem i oddaniem. Do podziękowań i życzeń przekazanych przez Komendanta Jądrzaka przyłączyli się także: mł. insp. Konrad Bartłomiejczak I Zastępca Komendanta, Naczelnicy Wydziałów oraz wielu policjantów i pracowników cywilnych ze śremskiej Komendy.

Kom. Sławomir Garbarczyk służbę w naszym resorcie rozpoczął w 1990 roku. Tak więc 30 lat pracował na rzecz bezpieczeństwa i porządku publicznego. Najpierw krótko służył w Poznaniu, ale już w 1991 roku przeniósł się do Śremu i został technikiem kryminalistyki. Przez wiele lat był naszym ekspertem w zakresie oględzin, specem od kryminalistycznego zabezpieczania śladów, daktyloskopowania i fotografowania. Zasłużył się też jako Dowódca Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko – Pirotechnicznego. W 2000 roku został uhonorowany Brązową Odznaką Zasłużony Policjant.

Asp. szt. Tadeusz Dubrawski służbę w Policji rozpoczął w 1994 roku.  Tak więc ponad 25 lat dbał o bezpieczeństwo i porządek publiczny. Przez wiele lat, bo do 2012 roku, służył w Komendzie Powiatowej Policji w Pszczynie na Śląsku, gdzie związał się z pionem prewencji i pomagał mieszkańcom jako dzielnicowy. Zawsze pomocny i otwarty, empatyczny, cierpliwy i życzliwy. To spowodowało, że kiedy związał się z Komendą Powiatową Policji w Śremie to kontynuował swoją misję jako policjant pierwszego kontaktu i pomagał mieszkańcom przy takich problemach jak przemoc domowa, międzysąsiedzkie konflikty czy uciążliwe społecznie wykroczenia.

Na zasłużonej emeryturze Sławomirowi Garbarczykowi oraz Tadeuszowi Dubrawskiemu życzymy przede wszystkim zdrowia, pogody ducha oraz realizacji wszystkich planów i marzeń!

Wielu sukcesów na nowej drodze zawodowej życzymy także Damianowi Sewiło, który dał się poznać jako życzliwy i zawsze uśmiechnięty kolega oraz dobry policjant drogówki!

/ Ewa Kasińska /