„DZIEŃ OTWARTY” z okazji 95. rocznicy powołania POLICJI KOBIECEJ - Aktualności - KPP Śrem

Aktualności

„DZIEŃ OTWARTY” z okazji 95. rocznicy powołania POLICJI KOBIECEJ

Data publikacji 16.01.2020

W Komendzie Powiatowej Policji w Śremie odbył się „DZIEŃ OTWARTY” dla uczniów klas policyjnych Zespołu Szkół Technicznych. W przedsięwzięciu, zorganizowanym z okazji 95. rocznicy powołania POLICJI KOBIECEJ, uczestniczyło 90 uczniów, w tym 55 dziewcząt. Młodzież spotkała się z funkcjonariuszami różnych specjalizacji i poznała tajniki policyjnego rzemiosła. Było też o pierwszych kobietach w policyjnej formacji i szerokiej ofercie służby oraz pracy dla Pań jaką Policja dziś proponuje.

15 stycznia br., o godz. 08.30, szef śremskiej Policji insp. Sławomir Jądrzak i Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych Maria Bychawska, przed Komendą Powiatową Policji w Śremie, powitali uczniów i wychowawców klas policyjnych, którzy przyszli na „DZIEŃ OTWARTY” - zorganizowany z okazji 95. rocznicy powołania POLICJI KOBIECEJ.

Młodzież podzielono na kilka grup i każdy zespół uczestniczył w ośmiu lekcjach. Chodziło o to, aby uczniów zapoznać z różnymi policyjnymi specjalizacjami i zachęcić ich do wstąpienia w szeregi Policji.

W ten sposób młodzi ludzie poznali tajniki służby policjantów drogówki, dzielnicowych, technika kryminalistyki i detektywa, przewodników psów służbowych, antyterrorystów, policjantów zabezpieczających mecze i duże imprezy oraz profilaktyków. Dowiedzieli się jak działają policyjne związki zawodowe i jak spędzają wolny czas funkcjonariusze należący do Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji.

W związku z przypadająca w tym roku 95. rocznicą powołania w naszym kraju POLICJI KOBIECEJ młodzieży zaprezentowano sylwetkę zasłużonej pierwszej Komendantki Policji Państwowej II Rzeczpospolitej kom. Stanisławy Filipiny Paleolog. Omówiono również służbę pierwszych kobiet w Policji Państwowej w okresie dwudziestolecia międzywojennego i szeroką ofertę pracy dla Pań jaką Policja dziś proponuje.

Uczniowie byli bardzo zainteresowani prezentowanymi zagadnieniami, zadawali pytania i dzielili się swoimi spostrzeżeniami.

/ Tekst: Ewa Kasińska, foto: Konrad Bartłomiejczak /