Nowe alkomaty od Rady Programu Bezpieczne Miasto - Aktualności - KPP Śrem

Aktualności

Nowe alkomaty od Rady Programu Bezpieczne Miasto

Data publikacji 20.12.2019

Burmistrz Śremu przekazał na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Śremie dwa nowe alkomaty zakupione ze środków finansowych Rady Programu Bezpieczne Miasto. Urządzenia trafiły do policjantów drogówki, którzy już wykorzystują je w codziennej służbie.

17 grudnia br. włodarz Śremu Adam Lewandowski przekazał szefowi śremskiej Policji insp. Sławomirowi Jądrzakowi dwa nowe alkomaty zakupione ze środków finansowych Rady Programu Bezpieczne Miasto, która działa przy Urzędzie Miejskim w Śremie.

Są to bezkontaktowe /pomiar bez ustnika/ wskaźniki obecności lub nieobecności alkoholu w wydychanym powietrzu. Pozwalają też oszacować stężenie alkoholu w wydychanym powietrzu.

Urządzenia trafiły do policjantów drogówki, którzy już wykorzystują je w codziennej służbie. Na pewno też będą one służyły do szybkiej kontroli dużej liczby osób podczas większych akcji.

Nowe nabytki będą oczywiście wykorzystywane w czasie wzmożonych działań prewencyjno-kontrolnych podczas Świąt Bożego Narodzenia. Policjanci troszcząc się o bezpieczeństwo podróżujących będą kontrolowali stan trzeźwości kierujących i prędkość z jaką się przemieszczają. Mundurowi nie będą mieli taryfy ulgowej dla nietrzeźwych i piratów drogowych. Pijani kierowcy i ci, którzy pędzą nie zważając na bezpieczeństwo swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego to śmiertelne zagrożenie! UWAGA-Jeżeli siadamy za kierownicę, to nie dla nas alkohol ze świątecznego stołu!

Wszystkim życzymy bezpiecznych i spokojnych Świąt!

/ Ewa Kasińska /