Policjanci zatrzymali 5 poszukiwanych - Aktualności - KPP Śrem

Aktualności

Policjanci zatrzymali 5 poszukiwanych

Data publikacji 31.10.2019

Śremscy policjanci zatrzymali pięciu mężczyzn, którzy nie stawiali się do odbycia kar orzeczonych przez sąd. Jeden z nich poszukiwany był Europejskim Nakazem Aresztowania i przez 5 lat ukrywał się na terenie Niemiec, a drugi przez 2 lata ukrywał się na terenie Gdyni, gdzie ułożył sobie życie rodzinne. Trzech zatrzymanych trafiło do Aresztów Śledczych w Poznaniu oraz Gdańsku i tam odbywają kary pozbawienia wolności. Dwóch kolejnych skorzystało z możliwości uiszczenia grzywny za popełnione wykroczenia.

29 października br. policjanci Wydziału Kryminalnego zatrzymali 24-letniego śremianina, który przez 5 lat ukrywał się na terenie Niemiec. Mężczyzna poszukiwany był dwoma listami gończymi i Europejskim Nakazem Aresztowania, bowiem nie stawiał się do odbycia kary pozbawienia wolności, którą orzekł mu sąd za popełnione w przeszłości przestępstwa kradzieży oraz znieważenia funkcjonariusza. Kryminalni, którzy specjalizują się w poszukiwaniach osób, namierzyli 24-latka, kiedy ten z Niemiec przyjechał do rodzinnego Śremu. Teraz kilkanaście miesięcy spędzi w Areszcie Śledczym w Poznaniu.

Natomiast dziś, 31 października, policyjni poszukiwacze ze Śremu i Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku sfinalizowali współpracę dotyczącą zatrzymania 37-letniego śremianina. Mężczyzna poszukiwany był 2 listami gończymi, bowiem nie stawiał się do odbycia kar pozbawienia wolności, które orzekał mu sąd za popełnianie przestępstw niealimentacji. Śremscy policjanci poszukując mężczyzny od 2018 roku ustalili, że ukrywa się on na terenie Gdyni, gdzie ułożył sobie życie rodzinne. Dziś rano mężczyzna był wyraźnie zaskoczony, kiedy został zatrzymany. Teraz blisko 3 lata spędzi w Areszcie Śledczym w Gdańsku.

Nie mniej zaskoczony był 34-latek z gminy Brodnica, kiedy w minioną niedzielę, 27 października, śremscy policjanci zatrzymali go na terenie powiatu kościańskiego. Ten mężczyzna od niedawna był poszukiwany listem gończym wydanym przez sąd, ponieważ nie zgłosił się do odbycia kary pozbawienia wolności za popełnione przestępstwo niealimentacji. Teraz najbliższe miesiące spędzi w areszcie w Poznaniu.

W ciągu ostatnich dni śremscy policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego oraz Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali też poszukiwanych, którzy nie stawiali się do odbycia kary aresztu za popełnione wykroczenia. 26 października mundurowi z patrolówki zatrzymali w Śremie 29-latka, który miał trafić do aresztu za popełnione wykroczenia porządkowe. Natomiast 30 października funkcjonariusze drogówki w Krzyżanowie namierzyli 48-letniego śremianina, którego czekał areszt za wykroczenia drogowe. Obaj poszukiwani skorzystali z możliwości uiszczenia grzywny za popełnione czyny.

/ Ewa Kasińska /