Pięciu piratów drogowych straciło uprawnienia do kierowania - Aktualności - KPP Śrem

Aktualności

Pięciu piratów drogowych straciło uprawnienia do kierowania

Data publikacji 14.10.2019

W ciągu kilku godzin policjanci śremskiej drogówki namierzyli aż pięciu piratów drogowych, którzy drastycznie przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym. Wszyscy nieodpowiedzialni kierowcy na trzy miesiące stracili uprawnienia do kierowania, zostali ukarani mandatami i punktami karnymi.

W niedzielę wyborczą, 13 października, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Śremie czuwali nad bezpieczeństwem na drogach powiatu śremskiego. W ciągu zaledwie kilku godzin mundurowi namierzyli aż pięciu piratów drogowych, którym zatrzymali uprawnienia do kierowania.

Najpierw, około godz. 07.50, w Drzonku prawo jazdy na trzy miesiące stracił 24-letni mieszkaniec Gostynia. Młody mężczyzna kierując BMW pędził przez wieś z prędkością 105 km/h przy dopuszczalnej 50 km/h. Następnie, około godz. 09.10, w Wyrzece mundurowi zatrzymali uprawnienia do kierowania 25-latkowi z gminy Śrem. Ten młody kierowca w obszarze zabudowanym, kierując Mitsubishi Lancer, przekroczył dopuszczalną prędkość o 57 km/h. Pozostałe trzy uprawnienia do kierowania policjanci zatrzymali w Borgowie. Tam, o godz. 11.35, 12.51 i 14.24, namierzyli kolejnych nieodpowiedzialnych kierowców. Nie zważając na bezpieczeństwo swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego, przy ograniczeniu do 50 km/h, pędzili oni przez wieś drastycznie przekraczając dopuszczalną prędkość. 28-letni mieszkaniec Poznania kierując BMW jechał 107 km/h, 47-letni mieszkaniec Śremu prowadząc audi pędził 110 km/h, a 28-letni obywatel Gruzji kierując oplem miał na liczniku 102 km/h.

Nierozsądni kierowcy zostali też ukarani mandatami w wysokości 400 złotych i 10 punktami karnymi.

Kiedy mamy piękną, słoneczną pogodę i dobrą nawierzchnię kierowcy jakby zapominają o podstawowych zagrożeniach i ograniczeniach prędkości. Trzeba pamiętać o tym, że pędząc w terenie zabudowanym niestety mamy mniej czasu na obserwację drogi i tym samym na reakcję. Policjanci cały czas apelują o przestrzeganie przepisów i szeroko rozumiany rozsądek oraz uwagę za kierownicą naszych pojazdów.

/ Ewa Kasińska /