Długi weekend na drogach – podsumowanie - Aktualności - KPP Śrem

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Długi weekend na drogach – podsumowanie

Data publikacji 24.06.2019

Kolejny długi weekend za nami. Policjanci drogówki podsumowali 5 dni na drogach powiatu śremskiego i zwracają uwagę na to, że przestrzeganie przepisów oraz szeroko rozumiany rozsądek za kierownicą naszych pojazdów cały czas obowiązują.

Od 19 do 23 czerwca br. Policja prowadziła działania kontrolno-prewencyjne pn. „Bezpieczny weekend –  Boże Ciało 2019”, które miały na celu zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Policjanci nadzorowali główne ciągi komunikacyjne, pracowali na miejscach zdarzeń drogowych, udzielali wskazówek i rad kierującym. Ponadto zwracali uwagę na przestrzeganie przez kierujących przepisów ruchu drogowego, poruszanie się z dozwoloną prędkością, używanie telefonów komórkowych podczas jazdy, korzystanie z pasów bezpieczeństwa oraz przewożenia dzieci w fotelikach bezpieczeństwa. Mundurowi sprawdzali stan trzeźwości kierujących oraz stan techniczny pojazdów.

W sumie, od 19 do 23 czerwca br., na terenie powiatu śremskiego nie doszło do wypadku drogowego. Policjanci pracowali na miejscu 6 kolizji, w których nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. W tym czasie mundurowi z drogówki ujawnili też 105 wykroczeń, w tym aż 88 dotyczyło przekraczania przez kierujących dopuszczalnej prędkości. Funkcjonariusze zatrzymali również 5 uprawnień do kierowania za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50km/h i 10 dowodów rejestracyjnych, w tym 8 za niewłaściwy stan techniczny pojazdów i 2 w związku z brakiem badań technicznych. 590 kierujących poddano badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Ujawniono nietrzeźwego rowerzystę i nietrzeźwy był sprawca kolizji w miejscowości Psarskie.

Kolejny długi weekend za nami. Jednak policjanci zwracają uwagę na to, że przestrzeganie przepisów i szeroko rozumiany rozsądek oraz uwaga za kierownicą naszych pojazdów cały czas obowiązują.

/ Ewa Kasińska / PN /