Bezpieczne zakończenie roku szkolnego i bezpieczne wakacje - Aktualności - KPP Śrem

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczne zakończenie roku szkolnego i bezpieczne wakacje

Data publikacji 18.06.2019

Po wręczeniu świadectw, WAKACJE. Dla uczniów wszystkich szkół to wspaniały czas wypoczynku i zabawy. Czas radości i beztroski może być również czasem szalonych pomysłów, nawet takich, które zagrażają życiu i zdrowiu. Dlatego śremska Policja, w związku z zakończeniem roku szkolnego i okresem wakacji letnich, prowadzi na terenie powiatu śremskiego wzmożone działania prewencyjno – porządkowe.

Nasza służba patrolowa jest koncentrowana w tych miejscach, gdzie może gromadzić się młodzież i może dojść do naruszeń prawa. Apelujemy więc do wszystkich uczniów, aby przestrzegali przepisów prawa, a także ogólnie przyjętych zasad. Przypominamy też o ewentualnych konsekwencjach i o tym, że nieletni odpowiadają w myśl "Ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich".

Jak co roku planujemy też aktywny udział policjantów w inicjatywach, organizowanych na terenie powiatu śremskiego, mających na celu zapewnienie bezpiecznego spędzania wolnego czasu przez dzieci i młodzież. Chcemy organizować spotkania z dziećmi i młodzieżą wypoczywającą na obozach i koloniach, podczas których będziemy promowali bezpieczne zachowania w różnych sytuacjach.

Będziemy kontynuowali działania mające na celu badanie stanu trzeźwości kierujących pojazdami oraz sprawdzanie stanu technicznego pojazdów /szczególnie autobusów przewożących dzieci do miejsc wypoczynku/. Prośby o przeprowadzenie kontroli autokarów i kierowców należy kierować do mł. asp. Łukasza Marciniaka Kierownika Ogniwa Kontroli Ruchu Drogowego Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Śremie - tel. 61 28 15 241 lub do dyżurnego śremskiej Policji - tel. 61 28 15 211. Najlepiej czynić to z kilkudniowym wyprzedzeniem.

Już kontrolujemy miejsca gromadzenia się nieletnich, kontrolujemy miejsca potencjalnej dystrybucji narkotyków, miejsca sprzedaży alkoholu i papierosów pod kątem prowadzenia jej zgodnie z wymaganiami ustawowymi. Planujemy kontrole plaż i kąpielisk /z uwzględnieniem tzw. „dzikich plaż” i „dzikich kąpielisk”/.

Wszystkim uczniom życzymy bezpiecznych wakacji i udanego wypoczynku, który pozwoli zgromadzić siły na kolejny rok szkolny! Do rodziców apelujemy o wzmożenie czujności.

/ Ewa Kasińska /