UWAGA! Bądź czujny na drodze! - Aktualności - KPP Śrem

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

UWAGA! Bądź czujny na drodze!

Data publikacji 11.06.2019

Sucha nawierzchnia oraz dobra widoczność w ruchu drogowym bardzo sprzyjają ryzykownej i niestety niebezpiecznej jeździe. Z drugiej strony upały męczą i łatwo o dekoncentrację oraz chwilową utratę czujności. Apelujemy więc do kierowców i w ogóle wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożność i rozwagi. Miejmy na uwadze bezpieczeństwo własne, swoich bliskich i innych użytkowników drogi.

Wczoraj, 10 czerwca około godz. 14.00, do niebezpiecznego wypadku doszło na drodze relacji Zaniemyśl – Śrem. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem ciężarowym marki DAF wraz z naczepą, 48-letni mieszkaniec gminy Brodnica, jadąc z kierunku Zaniemyśla w stronę Śremu i skręcając w lewo do żwirowni nie zachował szczególnej ostrożności i doprowadził do zderzenia z mercedesem, który był w trakcie wyprzedzania ciężarówki.

W wyniku zdarzenia obrażeń ciała doznał kierujący mercedesem, 47-letni mieszkaniec Trzemeszna, oraz pasażer tego pojazdu. Po badaniach kierujący mercedesem został zwolniony ze szpitala, a pasażer został hospitalizowany. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Obecnie postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci Wydziału Kryminalnego.

O dużym szczęściu może mówić kierująca fordem, młoda mieszkanka powiatu średzkiego. Kobieta 1 czerwca, tuż przed godz. 14.00, w rejonie Manieczek na prostym odcinku drogi straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na przeciwległy pas ruchu i dachowała na polu. Wyglądało to groźnie, na szczęście kierująca nie doznała poważniejszych obrażeń ciała. Była trzeźwa i została ukarana mandatem karnym.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożność i rozwagi. Miejmy na uwadze bezpieczeństwo własne, swoich bliskich i innych użytkowników drogi.

/ Tekst: Ewa Kasińska, foto z 1 czerwca br.: Szymon Wojciechowski /