Prędkość - Zero Tolerancji - podsumowanie - Aktualności - KPP Śrem

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Prędkość - Zero Tolerancji - podsumowanie

Data publikacji 15.05.2019

W ramach działań kontrolno-prewencyjnych "PRĘDKOŚĆ - Zero Tolerancji", które w dniu 10 maja odbyły się na wielkopolskich drogach, policjanci przypominali kierowcom o zagrożeniach wynikających z nadmiernej prędkości, która jest najczęstszą przyczyną wypadków. Śremscy mundurowi ujawnili 16 wykroczeń , które dotyczyły przekroczenia dopuszczalnej prędkości.

W dniu 10 maja br. śremscy policjanci prowadzili działania kontrolno-prewencyjne "PRĘDKOŚĆ - Zero Tolerancji". Działania kontrolne realizowano pod kątem bezpieczeństwa i ograniczenia prędkości na drodze. Celem było przypomnienie kierowcom o tym, że prędkość pojazdu należy bezwzględnie dostosować do warunków panujących na drodze i do obowiązujących ograniczeń.

Policjanci śremskiej drogówki,  poddali kontroli 17 pojazdów. Mundurowi ujawnili 16 wykroczeń dotyczących przekroczenia dopuszczalnej prędkości. W działaniach wzięło udział czterech funkcjonariuszy.

Pamiętajmy, że stosowanie się do ograniczeń prędkości wynikających ze znaków drogowych, może znacząco wpłynąć na redukcję liczby kolizji i wypadków.

Przypominamy, że nieodpowiednie przygotowanie do podróży, brawurowa jazda, niedostosowanie prędkości do obowiązujących norm prawnych kodeksu drogowego bądź do panujących na drogach warunków atmosferycznych, mogą doprowadzić do utraty panowania nad pojazdem, co skutkuje niebezpieczeństwem zagrożenia zdrowia, a nawet życia.

/ RR, ŁM /