Tragiczny w skutkach wypadek na drodze relacji Śrem – Leszno - Aktualności - KPP Śrem

Aktualności

Tragiczny w skutkach wypadek na drodze relacji Śrem – Leszno

Data publikacji 05.05.2019

Wczoraj, na drodze relacji Śrem – Leszno, doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący mercedesem na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i dachował. Jedna z pasażerek wypadła z samochodu doznając obrażeń ciała i zmarła w szpitalu.

4 maja br., około godz. 22.50, dyżurny śremskiej Policji został powiadomiony o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na drodze wojewódzkiej nr 432 relacji Śrem – Leszno, przed Wyrzeką.

Jak wstępnie ustalili policjanci, którzy pracowali na miejscu zdarzenia, kierujący samochodem osobowym marki Mercedes, 18-letni mieszkaniec gminy Śrem, jechał wraz z pasażerami od strony Śremu w kierunku Leszna. Przed Wyrzeką, na łuku drogi, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 60 km/h, na mokrej nawierzchni stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na prawe pobocze, a następnie dachował na przydrożnym polu.  

Podczas dachowania, jedna z pasażerek mercedesa, 19-letnia mieszkanka Śremu, która siedziała z tyłu i nie miała zapiętych pasów bezpieczeństwa, wypadła z samochodu doznając obrażeń ciała. Kobieta przewieziona została do szpitala, gdzie zmarła. Na polecenie prokuratora zwłoki przewieziono do Zakładu Medycyny Sądowej w Poznaniu.

Kierujący mercedesem 18-latek był trzeźwy, po badaniach w szpitalu zwolniony został do miejsca zamieszkania. Policjanci zatrzymali mu dowód rejestracyjny oraz prawo jazdy, które posiadał od trzech miesięcy.

Pozostali pasażerowie: 17-letnia mieszkanka powiatu poznańskiego, 19-letnia mieszkanka Śremu i 19-letni mieszkaniec gminy Śrem doznali drobnych obrażeń ciała bądź nie odnieśli ich w ogóle i po wykonanych z nimi czynnościach zwolnieni zostali do miejsca zamieszkania.

Samochód marki mercedes został zabezpieczony do dalszych oględzin przez pomoc drogową.

Obecnie wszelkie okoliczności i przyczyny tego zdarzenia badają policjanci Wydziału Kryminalnego prowadząc czynności pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Śremie.

Dziś powroty z długiego majowego weekendu. Policjanci apelują o:

- rozwagę podczas jazdy i  przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, w szczególności stosowanie się do ograniczeń prędkości, respektowanie praw pieszych, a także niewsiadanie za kierownicę po spożyciu alkoholu lub środków działających podobnie;

- odpowiedzialność nie tylko za siebie, ale także za życie i zdrowie innych uczestników ruchu drogowego;

- wysoką kulturę jazdy i wzajemny szacunek.

/ Ewa Kasińska /