Maturzyści w komendzie - Aktualności - KPP Śrem

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Maturzyści w komendzie

Data publikacji 12.04.2019

Ponad 120 maturzystów odwiedziło Komendę Powiatową Policji w Śremie. Przez sześć dni funkcjonariusze prowadzili dla uczniów warsztaty, podczas których zachęcali młodzież do wstąpienia w szeregi Policji.

10 kwietnia br. w Komendzie Powiatowej Policji w Śremie zakończył się kilkudniowy cykl spotkań dla młodzieży z klas maturalnych. W warsztatach przygotowanych przez mundurowych pn. „Przyjdź i zostań policjantem” wzięło udział ponad 120 uczniów z pięciu śremskich szkół średnich.

Spotkania prowadził szef śremskiej Policji insp. Sławomir Jądrzak oraz policjanci reprezentujący różne specjalizacje.

Młodzi ludzie, którzy stoją przed wyborem swojej drogi zawodowej, dowiedzieli się jak zorganizowana jest Policja, jak zostać policjantem i jak można ułożyć swoją ścieżkę kariery zawodowej. Funkcjonariusze różnych specjalizacji: policjant drogówki, dzielnicowy, technik kryminalistyki, przewodnik psa służbowego i antyterrorysta - zapoznali ich z tajnikami swojego rzemiosła.

Uczestnicy warsztatów zostali też poinformowani o kwestiach ekonomicznych, dotyczących uposażenia i innych świadczeń pieniężnych dla policjantów. Na zakończenie przenieśli się w czasie, do policyjnej emerytury po 30 latach służby.

/ Ewa Kasińska /