Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Komendant uhonorował policjantów i pracowników oraz zaprosił na jubileuszowe przedsięwzięcia

Data publikacji 04.04.2019

Komendant Powiatowy Policji w Śremie mianował policjanta na wyższe stanowisko służbowe, wręczył funkcjonariuszom nagrody, okolicznościowe dyplomy i wyróżnił ich pochwałami za wzorowe wykonywanie zadań służbowych. Podwyższył też wynagrodzenie pracownikom cywilnym i zaprosił całą załogę śremskiej Komendy na przedsięwzięcia organizowane z okazji 100. rocznicy powołania Policji.

4 kwietnia, o godz. 09.00, w sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji w Śremie rozpoczęła się uroczysta zbiórka, podczas której szef śremskiej Policji insp. Sławomir Jądrzak uhonorował 13 policjantów i 5 pracowników cywilnych.

Asp. szt. Robert Obarski z Posterunku Policji w Książu Wielkopolskim został mianowany na stanowisko starszego dzielnicowego.

Nagrody pieniężne za wzorowe wykonywanie zadań służbowych w I kwartale 2019 roku otrzymali: asp. szt. Marcin Adamski, st. sierż. Jakub Haremza, sierż. szt. Maciej Kaniewski, asp. Tomasz Kolański, asp. szt. Bartosz Limański, sierż. szt. Michał Rybarczyk, asp. szt. Krzysztof Tabatt i asp. szt. Krzysztof Tomaszewski.

Za wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych w I kwartale 2019 roku Komendant wyróżnił pochwałą: mł. asp. Tomasza Kamińskiego, mł. asp. Dariusza Komorniczaka i st. asp. Adama Spruttę.

Szef śremskich stróżów prawa wręczył też okolicznościowe dyplomy trzem śremskim policjantom, którzy wyróżnieni zostali, za wzorową i ofiarną służbę na rzecz mieszkańców Wielkopolski, przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu oraz Przewodniczącego Zarządu Wojewódzkiego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów Województwa Wielkopolskiego. To wyróżnienie otrzymali: st. sierż. Jakub Haremza, asp. szt. Bartosz Limański i mł. asp. Krzysztof Kujawa.

Doceniając zaangażowanie pracowników cywilnych Komendant Jądrzak podwyższył kilku osobom wynagrodzenie. Takie wyróżnienie otrzymały: Magdalena Młynek, Karolina Kubiak, Monika Sierant, Kamila Sobieraj i Anna Tomaszewska.

Na zakończenie uroczystej zbiórki szef śremskiej Policji skierował do wszystkich uhonorowanych policjantów i pracowników słowa podziękowania i uznania. Powiedział, że serdecznie gratuluje i cieszy się, że ma możliwość wyróżnić za dotychczasową służbę oraz pracę. Podsumował też I kwartał 2019 roku, który jak powiedział zakończył się dla nas bardzo pomyślnie. Jednocześnie zaprosił wszystkich zgromadzonych do udziału w kilku przedsięwzięciach organizowanych przez śremską Komendę z okazji 100. rocznicy powołania Policji. Na przełomie kwietnia i maja br. Komendant zaprasza policjantów i pracowników do pamiątkowego, grupowego zdjęcia, które następnie znajdzie się na ścianie sali konferencyjnej. 18 lipca br. serdecznie zaprasza do udziału w obchodach Święta Policji. Uroczysta akademia odbędzie się w Muzeum Śremskim. Natomiast 7 września 2019 roku zaprasza na spływ kajakowy rzeką Wartą pn. "100 wioseł na 100-lecie Policji". Całość rozpocznie się o godz. 9.00 na terenie przystani w Nowym Mieście nad Wartą, a po zakończeniu spływu odbędzie się piknik na polu biwakowym "Biały Gościniec".

Uhonorowanym GRATULUJEMY!

/ Ewa Kasińska /