Z uczniami o służbie i pracy w Policji - Aktualności - KPP Śrem

Aktualności

Z uczniami o służbie i pracy w Policji

Data publikacji 22.03.2019

W ramach ogólnopolskiego projektu pn. „Dzień Przedsiębiorczości” Komendę Powiatową Policji w Śremie odwiedzili uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych. Młodzi ludzie, którzy niebawem staną przed wyborem swojej drogi zawodowej, wiele dowiedzieli się o policyjnym rzemiośle i pracy w Policji.

Śremska Policja od wielu lat uczestniczy w ogólnopolskim projekcie jakim jest Dzień Przedsiębiorczości. Co roku funkcjonariusze spotykają się z uczniami szkół ponadgimnazjalnych, którzy zainteresowani są policyjną służbą. Mundurowi starają się powiedzieć młodym ludziom, jak najwięcej o policyjnej formacji, aby pomóc podjąć decyzję tym, którzy chcieliby swoją przyszłość związać z mundurem.

Tegoroczny Dzień Przedsiębiorczości organizowany był w środę, 20 marca. Tego dnia śremską Komendę odwiedzili uczniowie Zespołu Szkół Technicznych i Zespołu Szkół Ogólnokształcących.

W ciągu kilku godzin śremscy policjanci starali się uświadomić uczestnikom Dnia Przedsiębiorczości, że Policja to duża formacja, która potrzebuje bardzo różnych specjalistów, ludzi o różnych pasjach, zainteresowaniach, cechach charakteru i wrodzonych predyspozycjach. Z drugiej strony młodzi ludzie dowiedzieli się też, iż Policja jest instytucją, która pozwala doskonalić oraz podnosić umiejętności w bardzo wielu aspektach, często niedostępnych dla osób cywilnych i daje satysfakcję z pomocy drugiemu człowiekowi.

Młodzież w sali konferencyjnej powitał I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Śremie mł. insp. Konrad Bartłomiejczak, który mówił o specyfice policyjnej służby i pracy w Policji.

Uczniowie zostali też zapoznani z zasadami naboru do służby, z poszczególnymi etapami postępowania kwalifikacyjnego i rodzajem służb w Policji.

Następnie przyszedł czas na to, aby zapoznać uczestników Dnia Przedsiębiorczości z tajnikami służby technika kryminalistyki i przewodnika psa służbowego. Obejrzeli oni też pokaz tresury oraz wyszkolenia policyjnego owczarka patrolowo-tropiącego i natychmiast polubili naszego czworonoga Sida, z którym trudno było im się rozstać.

Młodzież zobaczyła również pomieszczenia dla osób zatrzymanych i dowiedziała się po co w Komendach są policyjne areszty, kto w nich może przebywać i na jakich zasadach.

Na zakończenie przyszedł czas na podsumowanie Dnia Przedsiębiorczości. Odbyło się ono z udziałem Komendanta Powiatowego Policji w Śremie insp. Sławomira Jądrzaka, który mówił o tym, jak ciekawą i wszechstronną instytucją jest Policja, jakie daje możliwości i jakie ścieżki można wybrać.

/ Ewa Kasińska /