Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem - Aktualności - KPP Śrem

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

Data publikacji 15.02.2019

Komenda Powiatowa Policji w Śremie weźmie udział w kolejnej edycji Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Policjanci Wydziału Kryminalnego będą udzielali porad z zakresu procedury prawnej.

Przypomnijmy, że zasadniczym celem ogólnopolskiego przedsięwzięcia pn. "Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem" jest zwrócenie uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem.

Idea ta związana jest z obchodzonym w dniu 22 lutego Europejskim Dniem Ofiar. W Polsce dzień ten został ustanowiony Dniem Ofiar Przestępstw na mocy ustawy z dnia 12 lutego 2003r.

Gospodarzem inicjatywy jest Ministerstwo Sprawiedliwości, które zaprosiło do współdziałania w przedsięwzięciu Komendę Główną Policji.

W ramach „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem” od 18 do 22 lutego br. w godz. 09.00 - 14.00 oraz 23 i 24 lutego br. w godz. 10.00 – 14.00 w Komendzie Powiatowej Policji w Śremie dyżurowali będą funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego udzielający porad z zakresu procedury prawnej, w szczególności pod kątem pomocy ofiarom przestępstw.

/ EK /