Dzielnicowi zatrzymali kierującego z amfetaminą i … - Aktualności - KPP Śrem

Aktualności

Dzielnicowi zatrzymali kierującego z amfetaminą i …

Data publikacji 06.02.2019

Czujni dzielnicowi z Posterunku Policji w Książu Wielkopolskim, w nocy z soboty na niedzielę, zatrzymali kierującego Fiatem Stilo, który miał przy sobie amfetaminę i prawdopodobnie prowadził samochód pod wpływem tej substancji. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

W nocy z 2 na 3 lutego dzielnicowi z Posterunku Policji w Książu Wielkopolskim pełnili służbę na terenie gmin Dolsk i Książ. Około godz. 02.10 będąc we Włościejewicach zauważyli bardzo szybko jadący pojazd marki Fiat Stilo, którego kierujący gwałtownie zwolnił, a następnie znacznie przyspieszył.

W tych okolicznościach policjanci zaczęli podejrzewać, że kierujący autem może być pod wpływem alkoholu albo podobnie działającego środka i postanowili zatrzymać fiata do kontroli drogowej.

Policyjna intuicja nie zawiodła. Okazało się, że kierujący fiatem, 30-letni mieszkaniec gminy Książ Wlkp., miał w portfelu woreczek z amfetaminą i powiedział, że wczoraj ją również zażywał.

Mężczyzna został zatrzymany i w związku z podejrzeniem, iż kierował fiatem pod wpływem narkotyków, pobrano mu krew do badań oraz zatrzymano prawo jazdy. Został też oczywiście poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Był trzeźwy i trafił do policyjnego aresztu, a w niedzielne popołudnie usłyszał zarzut dotyczący posiadania amfetaminy. Przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia.

Sprawa jest w toku i znajdzie swój finał w sądzie.

/ Ewa Kasińska /