Złodziejskie trio z Poznania zatrzymane - Aktualności - KPP Śrem

Aktualności

Złodziejskie trio z Poznania zatrzymane

Data publikacji 30.11.2018

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Śremie zatrzymali złodziejskie trio z Poznania. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że trzech mężczyzn zaplanowało kradzieże w śremskich marketach i w sumie ukradli z nich towar o łącznej wartości ponad 1000 złotych. Sprawcy kradzieży przyznali się do zarzucanego im czynu, a całe skradzione mienie wróciło na sklepowe półki. Teraz amatorów cudzego mienia czeka sprawa w sądzie.

27 listopada br., o godz. 11.30, dyżurny śremskiej Policji został powiadomiony o tym, iż w jednym z marketów w Śremie ujęto sprawcę kradzieży.

Na miejsce natychmiast udali się dzielnicowi. Okazało się, że pracownicy ochrony ujęli 20-letniego złodzieja z Poznania, który z marketu ukradł 11 czekolad, 10 paczek kawy i 31 kremów do protez o łącznej wartości ponad 700 złotych.

Policjanci ustalili, że 20-latek przyjechał do Śremu Oplem Astra wspólnie z kolegami, którzy czekali na niego na parkingu. W tych okolicznościach dzielnicowych wsparły patrole drogówki i kryminalni.

Funkcjonariusze w oplu zastali dwóch kolejnych złodziei z Poznania, mających 24 i 22 lata. Natomiast w bagażniku opla policjanci znaleźli 17 paczek kawy wartości 300 złotych, która jak się okazało pochodziła z kradzieży dokonanej tego samego dnia w innym śremskim markecie.

Amatorzy cudzego mienia zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Cały skradziony towar, który złodzieje planowali sprzedać, wrócił na sklepowe półki.

28 listopada br. sprawcy kradzieży usłyszeli zarzut i zostali przesłuchani. Teraz czeka ich sprawa w sądzie. Grozi im kara pozbawienia wolności.

/ Ewa Kasińska /