Trwa policyjna akcja Znicz 2018-czas na pierwsze podsumowania - Aktualności - KPP Śrem

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Trwa policyjna akcja Znicz 2018-czas na pierwsze podsumowania

Data publikacji 02.11.2018

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Śremie prowadzą akcję „Znicz 2018”. Za nami dwa dni działań. Na terenie powiatu śremskiego nie doszło w tym czasie do poważniejszego zdarzenia w ruchu drogowym, ale dla funkcjonariuszy dbających o bezpieczeństwo był to pracowity czas.

Akcja Znicz 2018, którą policjanci rozpoczęli 31 października, potrwa do 4 listopada br. Przez dwa minione dni na terenie powiatu śremskiego nie doszło do poważniejszego wypadku w ruchu drogowym. 31 października śremscy policjanci pracowali na miejscu czterech kolizji drogowych, a 1 listopada, podobnie jak w roku ubiegłym, na terenie powiatu śremskiego nie odnotowano żadnego zdarzenia drogowego.

Śremscy policjanci nie odnotowali też przez dwa minione dni poważniejszych zdarzeń kryminalnych, ale był to dla funkcjonariuszy, pełniących służbę w ramach akcji Znicz 2018, pracowity czas.

Ponadto policjanci prewencji przeprowadzili kilka różnych interwencji, między innymi dwie bardzo niepokojące z udziałem nieletnich. W pierwszym przypadku, 31 października wieczorem około godz. 21.25, dwóch 15-latków spożywało alkohol na placu zabaw w Śremie przy ul. Chełmońskiego. Próbowali oni też uciec widząc funkcjonariuszy. Ostatecznie okazało się, że jeden z nich był nietrzeźwy, a drugi w stanie po użyciu alkoholu. Obaj przekazani zostali rodzicom. Natomiast drugie zdarzenie, do którego doszło 1 listopada, około godz. 22.25, związane było z tym, że 17-latek, również na śremskim placu zabaw, ale tym razem przy ul. Piłsudskiego, próbował popełnić samobójstwo. Uratowały go dwie młode kobiety, mieszkanki Śremu, które najpierw były z tym mężczyzną na placu zabaw. Kiedy opuściły plac to usłyszały krzyk i wówczas wróciły. Mężczyzna wisiał na drabince z paskiem wokół szyi. Kobiety przytrzymały go i zdjęły pasek. Chłopak trafił do szpitala. Obie sprawy policjanci przekażą do sądu rodzinnego.

/ Ewa Kasińska /