Działania ZNICZ 2018 - Aktualności - KPP Śrem

Aktualności

Działania ZNICZ 2018

Data publikacji 30.10.2018

Od jutra policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Śremie będą prowadzili wzmożone działania kontrolno - prewencyjne pod kryptonimem „ZNICZ 2018”. Mundurowi wszystkich uczestników ruchu drogowego proszą o zachowanie szczególnej ostrożności i czujności na drogach.

Policyjne działania będą trwały do 4 listopada. Mają one na celu przede wszystkim zapewnienie płynności i bezpieczeństwa ruchu drogowego w rejonach cmentarzy, na drogach dojazdowych do nich oraz na głównych ciągach komunikacyjnych.  

Apelujemy do kierowców, aby w miarę możliwości 1 listopada poruszali się środkami komunikacji miejskiej lub pieszo. W przypadku poruszania się samochodem prosimy, aby nie zostawiać w autach dokumentów, portfeli i innych cennych rzeczy.

Apelujemy również do pieszych, aby dla własnego bezpieczeństwa zwrócili większą uwagę na podstawowe zasady ruchu drogowego i nie przechodzili przez jezdnię w miejscu niedozwolonym oraz aby poruszali się w terenie niezabudowanym po właściwej stronie drogi.

Po raz kolejny przypominamy też, iż w związku z nowelizacją Prawa o ruchu drogowym od 31 sierpnia 2014r., na każdego pieszego poruszającego się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, nałożony został obowiązek używania elementów odblaskowych w sposób widocznych dla innych uczestników ruchu. Za brak elementu odblaskowego grozi mandat.

Tradycyjnie już, 1 listopada policjanci na bieżąco, w zależności od potrzeb będą ręcznie kierowali ruchem. W związku z tym przypominamy, że polecenia i sygnały dawane przez osoby kierujące ruchem mają pierwszeństwo przed sygnałami świetlnymi i znakami drogowymi.

ZAKAZ RUCHU CIĘŻARÓWEK!

W dniach 31.10 i 01.11.2018 r. obowiązywał będzie zakaz ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton /z wyłączeniem autobusów/, i tak:
31 października 2018 r. w godz. 18.00-22.00
01 listopada 2018 r. w godz. 08.00-22.00

/ EK / film: KWP P-ń /

Ładowanie odtwarzacza...