Kolejny pirat drogowy stracił prawo jazdy - Aktualności - KPP Śrem

Aktualności

Kolejny pirat drogowy stracił prawo jazdy

Data publikacji 16.08.2018

Policjanci drogówki z Komendy Powiatowej Policji w Śremie zatrzymali prawo jazdy kolejnemu piratowi drogowemu, który w Małachowie, nie zważając na bezpieczeństwo swoje i innych, pędził z prędkością 106 km/h przy dopuszczalnej 50 km/h. Mężczyzna został też ukarany mandatem i punktami karnymi. Mundurowi ponawiają apel o rozwagę i szczególną ostrożność na drogach.

14 sierpnia br. policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego pełnili służbę w Małachowie.

Około godz. 15.30 mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Kia Ceed. Kierujący autem, 65-letni mieszkaniec powiatu ząbkowickiego, pędził z prędkością 106 km/h przy dopuszczalnej 50 km/h.

Mundurowi zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, które stracił on na 3 miesiące, ukarali go także mandatem karnym w wysokości 400 złotych oraz 10 pkt. karnymi.

Policjanci przypominają, że od wielu lat nadmierna prędkość stanowi główną przyczynę wypadków drogowych w całym kraju. Dlatego mundurowi ponawiają apele o rozwagę i szczególną ostrożność na drogach. Wielu kierowców lekceważy obowiązujące przepisy, czym stwarzają realne zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Nadmierna prędkość i brawura kierującego mogą być przyczynami tragedii.

/ Ewa Kasińska /