Policjanci wsparli charytatywną akcję na wodzie dla chorującego Szymona - Aktualności - KPP Śrem

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci wsparli charytatywną akcję na wodzie dla chorującego Szymona

Data publikacji 31.07.2018

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Śremie wsparli charytatywne przedsięwzięcie pn. „Płyniemy wzdłuż Jeziora Grzymisławskiego”. Celem akcji było wsparcie chorującego Szymona, który zbiera pieniądze na zakup windy do domu.

28 lipca br. kilkunastu świetnych pływaków wzięło udział w charytatywnej inicjatywie pn. „Płyniemy wzdłuż Jeziora Grzymisławskiego” zorganizowanej przez Macieja Galewskiego.

Uczestnicy wystartowali z Pinki i pokonali wpław całe Jezioro Grzymisławskie. Wyszli z wody dopiero na plaży miejskiej w Śremie. Tak więc każdy z nich przepłynął kilka kilometrów. A wszystko po to, aby wesprzeć zrzutkę internetową i pomóc choremu Szymonowi, który zbiera fundusze na zakup windy do domu.

Od początku z pływakami byli śremscy policjanci, którzy pełnią służbę na wodzie z wykorzystaniem policyjnej łodzi motorowej. Mundurowi pomogli w organizacji przedsięwzięcia, a w trakcie jego trwania, wspólnie z WOPR-em, eskortowali grupę płynących śmiałków. Byli gotowi w każdej chwili pomóc odważnym pływakom. Ostatecznie dzięki akcji zasilone zostało konto ze środkami dla Szymona.

Policjanci, którzy w weekendy do końca sierpnia br. będą dbali o bezpieczeństwo na Jeziorze Grzymisławskim to dzielnicowy z Jezioran mł. asp. Dawid Wojtkowski i policjant Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego sierż. szt. Norbert Klaczyński. Mundurowi posiadają patent stermotorzysty żeglugi śródlądowej i uprawnienia ratowników wodnych. Poza tym woda to ich pasja. Pełniąc służbę w patrolu wodnym zwracają uwagę przede wszystkim na te jednostki pływające, które stwarzają zagrożenie na wodzie, a także kontrolują stan trzeźwości pływających.

/ Tekst: Ewa Kasińska, foto: 13x Ewa Kasińska, 5x Bartosz Klimczuk "Tygodnik Śremski", 1x Wydarzenie fb "Płyniemy wzdłuż Jeziora Grzymisławskiego" /