PRĘDKOŚĆ ZABIJA NA DROGACH - Aktualności - KPP Śrem

Aktualności

PRĘDKOŚĆ ZABIJA NA DROGACH

Data publikacji 16.05.2018

Wielkopolska Policja rozpocznie działania kontrolno-prewencyjne pk. „PRĘDKOŚĆ - ZERO TOLERANCJI”. Dziś kontynuujemy akcję edukacyjną, aby uświadomić kierującym, że PRĘDKOŚĆ ZABIJA NA DROGACH, a w dniu 18 maja policjanci będą realizowali działania kontrolno-prewencyjne. Funkcjonariusze ruchu drogowego będą zwracali szczególna uwagę na każde, nawet najmniejsze wykroczenie związane z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości, bo to właśnie łamanie przepisów dotyczących ograniczenia prędkości jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych!

 

Nadmierna prędkość to jedna z głównych przyczyn wypadków i kolizji nie tylko w powiecie śremskim, ale w ogóle na polskich drogach. Jest ona kontrolowana przez policjantów każdego dnia. Większości zdarzeń drogowych można by uniknąć, gdyby kierowcy przestrzegali ograniczeń prędkości wynikających z przepisów i znaków drogowych.

W dniu 18 maja br. na terenie całego województwa wielkopolskiego zostaną przeprowadzone działania kontrolno-prewencyjne pk. „PRĘDKOŚĆ - ZERO TOLERANCJI”. Policjanci będą kontrolowali prędkość pojazdów oraz zachowania kierujących stanowiące zagrożenie dla pieszych. Funkcjonariusze będą zwracali szczególną uwagę na każde, nawet najmniejsze przekraczanie przepisów w tym zakresie.

Pamiętajmy, że poruszać się należy z prędkością, która jest określona w przepisach ruchu drogowego, to znaczy, że gdy znak wskazuje na prędkość 50km/h, to właśnie maksymalnie tak szybko możemy jechać!

/ EK / RR /