Przewoził markowe wina z Francji i ukradł kilka butelek - Aktualności - KPP Śrem

Aktualności

Przewoził markowe wina z Francji i ukradł kilka butelek

Data publikacji 09.05.2018

Kryminalni ze Śremu zatrzymali 28-letniego złodzieja. Mężczyzna będąc kierowcą w jednej z firm przewoził, z Francji do Polski, transport win i ukradł kilka butelek tego alkoholu wartości 1100 złotych. Teraz czeka go sprawa w sądzie, ale zanim to nastąpi to zastosowano wobec niego tymczasowe zajęcie mienia.

Policjanci Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Śremie ustalili, że w jednej z firm znajdujących się na terenie powiatu śremskiego pracuje kierowca, który w kwietniu br. przewoził, z Francji do Polski, paletę win. W transporcie było blisko 200 butelek tego alkoholu i mężczyzna ukradł kilka z nich.

Pracując nad sprawą funkcjonariusze potwierdzili swoje ustalenia i 4 maja zatrzymali 28-latka, mieszkańca gminy Śrem, podejrzanego o kradzież. Mężczyzna przyznał się do tego, że kiedy przewoził wina z Francji i był już na terenie powiatu śremskiego, to zatrzymał się na jednym z parkingów i z przewożonego ładunku zabrał sobie 7 butelek różnych win.

Wartość tego skradzionego alkoholu to 1100 złotych. Okazało się, że złodziej jest też smakoszem skradzionego trunku, bo 3 butelki wina zdążył już wypić. Tak więc 4 pozostałe butelki funkcjonariusze znaleźli w jego mieszkaniu i przekazali pokrzywdzonym.

Złodzieja czeka teraz sprawa w sądzie, ale zanim to nastąpi to zastosowano wobec niego tymczasowe zajęcie mienia ruchomego w wysokości 2500 złotych na poczet przewidywanych kar.

/ Ewa Kasińska /