Asp. szt. Maciej Głochowiak przeszedł na emeryturę - Aktualności - KPP Śrem

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Asp. szt. Maciej Głochowiak przeszedł na emeryturę

Data publikacji 16.02.2018

16 lutego, w sali konferencyjnej naszej jednostki, odbyło się uroczyste spotkanie związane z przejściem na emeryturę asp. szt. Macieja Głochowiaka, który blisko 30 lat pracował na rzecz bezpieczeństwa i porządku publicznego. Doświadczony funkcjonariusz wiele ciepłych słów uznania usłyszał od mł. insp. Konrada Bartłomiejczaka I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Śremie.

16 lutego br., o godz. 12.00, w sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji w Śremie zgromadziło się wielu policjantów i pracowników cywilnych z naszej jednostki, którzy przyszli na uroczyste spotkanie związane z przejściem na emeryturę asp. szt. Macieja Głochowiaka.

I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Śremie mł. insp. Konrad Bartłomiejczak dziękując policjantowi za lata ofiarnej służby podkreślił, że był on bardzo zaangażowany w swoją pracę, którą wykonywał z ogromnym poświęceniem i oddaniem. A w dowód najwyższego uznania od Kierownictwa Komendy i Kadry nasz kolega otrzymał replikę szabli oficerskiej wz 21 z okresu dwudziestolecia międzywojennego.

Do życzeń przekazanych przez Komendanta Bartłomiejczaka przyłączyła się także delegacja Zarządu Terenowego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów oraz wielu policjantów i pracowników cywilnych z naszej Komendy.

Asp. szt. Maciej Głochowiak służbę w Policji rozpoczął w 1990 roku. Tak więc 28 lat pracował na rzecz bezpieczeństwa i porządku publicznego. Szybko związał się z Komisariatem Policji w Mosinie, gdzie od 1999 roku pełnił służbę w Ogniwie Kryminalnym. Natomiast w 2005 roku awansował na stanowisko Kierownika Ogniwa Kryminalnego i został szefem kryminalnych w Mosinie. W 2011 roku rozpoczął służbę w Śremie, na stanowisku kierowania, gdzie pełnił odpowiedzialną funkcję Dyżurnego naszej Komendy. 1 kwietnia 2012 roku ponownie awansował i został Naczelnikiem Wydziału Kryminalnego. Tak więc blisko 6 lat kierował pracą kryminalnych w Śremie. Naszego kolegę zapamiętamy też jako policjanta bardzo zaangażowanego w sprawy naszej jednostki, który do ostatniego dnia służby pracował z pełnym poświęceniem, służąc radą i pomocą.

Na zasłużonej emeryturze Maciejowi Głochowiakowi życzymy przede wszystkim zdrowia, pogody ducha oraz realizacji wszystkich planów i marzeń!

/ Ewa Kasińska /