Mistrzostwa w udzielaniu pierwszej pomocy - Aktualności - KPP Śrem

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Mistrzostwa w udzielaniu pierwszej pomocy

Data publikacji 15.02.2018

Komendant Powiatowy Policji w Śremie insp. Sławomir Jądrzak objął patronatem honorowym I Powiatowe Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych w Udzielaniu Pierwszej Pomocy, które zorganizowane zostały przez Waldemara Wyrzykiewicza i Zespół Szkół Politechnicznych. Młodzież rywalizowała odpowiadając na pytania, uczestnicząc w symulacjach i pokonując tor przeszkód.

8 lutego br., z inicjatywy Waldemara Wyrzykiewicza, w Zespole Szkół Politechnicznych w Śremie odbyły się I Powiatowe Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych w Udzielaniu Pierwszej Pomocy.

Przedsięwzięcie patronatem honorowym objęli: Komendant Powiatowy Policji w Śremie insp. Sławomir Jądrzak, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Śremie brygadier Sławomir Drozd i Komendant Straży Miejskiej w Śremie Marian Goliński.

Do udziału w inicjatywie zgłosiły się trzyosobowe drużyny ze wszystkich szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu śremskiego. W sumie 18 uczniów rywalizowało odpowiadając na pytania testowe, podejmując czynności w dwóch symulowanych sytuacjach i pokonując tor przeszkód.

W ramach mistrzostw młodzież uczestniczyła też w profilaktycznym spotkaniu z policjantami, które dotyczyło szacunku w sieci i bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Ostatecznie I miejsce w tych mistrzostwach zajęła drużyna gospodarzy, czyli Zespołu Szkół Politechnicznych.

Na zakończenie I edycji tego cennego przedsięwzięcia wszyscy uczniowie otrzymali nagrody z rąk organizatorów i współorganizatorów mistrzostw.

/ Ewa Kasińska /