W trzy godziny włamywacze zatrzymani, mienie odzyskane - Aktualności - KPP Śrem

Aktualności

W trzy godziny włamywacze zatrzymani, mienie odzyskane

Data publikacji 11.01.2018

Śremskim policjantom wystarczyły trzy godziny, aby ustalić i zatrzymać dwóch włamywaczy, którzy z garaży szkoły w gminie Brodnica ukradli kosy i kosiarki spalinowe, prostownik samochodowy, kilka zbiorników oleju napędowego oraz wertykulator. Sprawcy usłyszeli zarzuty, a skradzione mienie wróciło na teren szkoły. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie. Włamywaczom grozi więzienie.

5 stycznia br., o godz. 08.12, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Śremie został powiadomiony o włamaniu do garaży szkoły w gminie Brodnica.

Na miejsce natychmiast udali się policjanci Wydziału Kryminalnego wspierani przez przewodnika z psem służbowym.

Okazało się, że w nocy nieznani sprawcy włamali się do sześciu szkolnych garaży i ukradli z nich: kosy i kosiarki spalinowe, prostownik samochodowy, kilka zbiorników oleju napędowego oraz wertykulator. W sumie mienie za ponad 9 tysięcy złotych.

Praca kryminalnych i nos policyjnego owczarka doprowadziły do bardzo szybkiego ustalenia włamywaczy. W ciągu trzech godzin policjanci zatrzymali sprawców, mieszkańców gminy Brodnica, mających 21 i 22 lata. Mężczyźni wspólnie zaplanowali włamanie, a następnie ukryli skradzione mienie. Policjanci większą część przedmiotów znaleźli na terenie prywatnej posesji w gminie Brodnica. Pozostałe były ukryte w przydrożnym rowie, w tej samej gminie.

Skradzione mienie wróciło na teren szkoły, a włamywacze usłyszeli zarzuty i zostali przesłuchani. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie. Sprawcom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 / Ewa Kasińska /