Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"Kryształowa Gwiazda ze Wstęgą" i "Kryształowa Gwiazda" dla policjantów ze Śremu

Data publikacji 27.11.2017

St. sierż. Łukasz Góra i st. sierż. Maciej Glinkowski z Komendy Powiatowej Policji w Śremie zostali dziś uhonorowani prestiżowymi wyróżnieniami - „Kryształową Gwiazdą ze Wstęgą” i „Kryształową Gwiazdą”, które przyznaje się za ratowanie zdrowia i życia ludzkiego. Policjantom gratulacje złożyli: Komendant Powiatowy Policji w Śremie insp. Sławomir Jądrzak oraz jego Zastępca mł. insp. Konrad Bartłomiejczak.

27 listopada br. w poznańskim Domu Żołnierza odbyła się okolicznościowa gala, podczas której „Kryształowe Gwiazdy ze Wstęgą” oraz „Kryształowe Gwiazdy” wręczono w sumie 124 policjantom z Wielkopolski. W tym gronie byli:  st. sierż. Łukasz Góra i st. sierż. Maciej Glinkowski z Komendy Powiatowej Policji w Śremie.

St. sierż. Łukasz Góra to laureat „Kryształowej Gwiazdy ze Wstęgą”, czyli wyróżnienia przyznawanego tym policjantom, którzy po raz kolejny uratowali życie ludzkie. Natomiast st. sierż. Maciej Glinkowski został uhonorowany „Kryształową Gwiazdą”.

To prestiżowe w garnizonie wielkopolskim wyróżnienie przyznają wspólnie Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu oraz Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów województwa wielkopolskiego. Pierwsze „Kryształowe Gwiazdy" wręczono w listopadzie 2005 roku. W regulaminie nadania „Kryształowej Gwiazdy” czytamy, że jest ona „szczególnym wyróżnieniem za wzorową i ofiarną służbę na rzecz mieszkańców Wielkopolski” i może nią być wyróżniony m. in. policjant, „który ofiarną służbą przyczynił się do uratowania życia innej osobie”.

Dziś, „Kryształowe Gwiazdy ze Wstęgą” oraz „Kryształowe Gwiazdy” policjanci otrzymali z rąk: Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Piotra Mąki oraz Przewodniczącego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów województwa wielkopolskiego podinsp. Andrzeja Szarego.

Naszym wyróżnionym kolegom gratulacje złożyli: Komendant Powiatowy Policji w Śremie insp. Sławomir Jądrzak oraz jego Zastępca mł. insp. Konrad Bartłomiejczak.

Śremscy policjanci otrzymali to wyjątkowe wyróżnienie, bowiem ratowali kobietę, która chciała wyskoczyć z balkonu.

Policjantom GRATULUJEMY !!!

/ Ewa Kasińska /