Sprzedawał i posiadał amfetaminę-został zatrzymany - Aktualności - KPP Śrem

Aktualności

Sprzedawał i posiadał amfetaminę-został zatrzymany

Data publikacji 23.11.2017

Policjanci Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Śremie, którzy pełnili służbę w Manieczkach, zatrzymali 43-letniego mieszkańca gminy Brodnica, który posiadał przy sobie 6 woreczków z amfetaminą. W toku realizacji sprawy okazało się, że mężczyzna wcześniej, kilka razy sprzedał ten narkotyk różnym osobom, także swojemu synowi. 43-latek usłyszał zarzuty dotyczące sprzedaży i posiadania amfetaminy. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

W nocy, z 10 na 11 listopada br., policjanci Wydziału Kryminalnego pełnili służbę w Manieczkach. Około godz. 01.00 funkcjonariusze podeszli do trzech mężczyzn, którzy swym zachowaniem zwrócili ich uwagę.

Kiedy policjanci okazali legitymacje służbowe jeden z tych mężczyzn zaczął uciekać przeskakując przez maski zaparkowanych samochodów. Funkcjonariusz z Zespołu do walki z Przestępczością Narkotykową natychmiast ruszył za nim w pościg i po przebiegnięciu około 500 metrów drogą gruntową, w rejonie ogródków działkowych, zatrzymał 43-letniego mieszkańca gminy Brodnica.

Policjanci w kieszeniach spodni tego mężczyzny znaleźli w sumie 6 woreczków z amfetaminą. Zatrzymany miał też ponad promil alkoholu w organizmie i trafił do policyjnego aresztu.

Funkcjonariusze w miejscu jego zamieszkania znaleźli jeszcze jeden woreczek z resztkami amfetaminy i słoik, w którym były charakterystyczne woreczki foliowe z zapięciem strunowym.

W toku realizacji sprawy kryminalni ustalili, że 43-latek w okresie od kwietnia do listopada br. sprzedał amfetaminę kilku osobom na terenie powiatu śremskiego, którym zawoził narkotyk do miejsca zamieszkania. Okazało się też, iż mężczyzna sprzedał amfetaminę swojemu dorosłemu już synowi.

Ostatecznie 43-latek usłyszał zarzuty dotyczące posiadania i sprzedaży amfetaminy.

Sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

/ Ewa Kasińska /