Sprzedawał narkotyki nastolatkom – został zatrzymany - Aktualności - KPP Śrem

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Sprzedawał narkotyki nastolatkom – został zatrzymany

Data publikacji 10.11.2017

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Śremie zatrzymali 19-letniego dilera, który ponad rok czasu sprzedawał marihuanę nastolatkom. Mężczyzna usłyszał ponad 170 zarzutów i został przesłuchany. Za sprzedaż narkotyków małoletnim grożą co najmniej trzy lata więzienia.

20 października br., tuż po godz. 15.00, policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego w Śremie na ul. Wojska Polskiego zauważyli mężczyznę, który na ich widok zaczął uciekać i wyrzucił coś na trawnik.

Mundurowi ruszyli w pościg i zatrzymali 19-letniego mieszkańca Śremu, który na trawnik wyrzucił zwitek aluminiowy z marihuaną.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a sprawą zajęli się policjanci z Zespołu do walki z Przestępczością Narkotykową.

Jak się okazało funkcjonariusze, którzy specjalizują się w zwalczaniu przestępczości narkotykowej posiadali informacje o tym, iż zatrzymany sprzedaje w Śremie marihuanę.

Ostatecznie 19-latek usłyszał dokładnie 175 zarzutów, z których 144 dotyczyły sprzedaży marihuany, 30 udzielania tego narkotyku i 1 posiadania ziela konopi.

Kryminalni zebrali materiał dowodowy, z którego wynika, że 19-letni diler od lipca ubiegłego roku do października 2017 roku, głównie na terenie parku w Śremie, sprzedawał marihuanę dwóm małoletnim oraz dorosłemu już mieszkańcowi gminy Śrem.

19-latek jest znany śremskiej Policji, był już wcześniej notowany.

Sprawa znajdzie swój finał w sądzie. Za sprzedaż narkotyków małoletnim grożą co najmniej trzy lata więzienia.

/ Ewa Kasińska /