Sprawca kradzieży samochodu pod dozorem Policji - Aktualności - KPP Śrem

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawca kradzieży samochodu pod dozorem Policji

Data publikacji 10.11.2017

Policjanci Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Śremie ustalili i zatrzymali 33-letniego złodzieja, który z parkingu przy sklepie ukradł peugeota. Decyzją prokuratora sprawca kradzieży jest pod dozorem Policji.

7 listopada br., około godz. 06.20, Komenda Powiatowa Policji w Śremie została powiadomiona o kradzieży samochodu osobowego marki Peugeot 307, który był zaparkowany na parkingu przed sklepem.

Policjanci, którzy natychmiast zajęli się sprawą ustalili, że mieszkaniec gminy Brodnica przyjechał peugeotem na parking przy sklepie w Śremie, wyszedł z auta, zostawił je otwarte z odpalonym silnikiem i udał się po papierosy. Kiedy po pięciu minutach wyszedł ze sklepu jego samochodu już nie było. Natomiast nieopodal stał mężczyzna, na którego pokrzywdzony zaraz zwrócił uwagę, bo kiedy przyjechał na parking to przed sklepem stało dwóch mężczyzn. Właściciel peugeota spytał mężczyznę, gdzie jest jego auto. Ten odpowiedział, że nie wie i zaczął się oddalać. Wówczas mieszkaniec gminy Brodnica ujął tego mężczyznę przekonany, że kradzieży dokonał drugi z mężczyzn, bowiem przed sklepem nikogo innego nie było.

Policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego zatrzymali ujętego 28-letniego mieszkańca gminy Dolsk, który był nietrzeźwy. Trafił on do policyjnego aresztu celem wyjaśnienia sprawy, którą zajęli się kryminalni.

Funkcjonariusze jeszcze tego samego dnia ustalili i zatrzymali 33-letniego mieszkańca Śremu podejrzanego o kradzież peugeota, który był w stanie po użyciu alkoholu i trafił do policyjnego aresztu. Policjanci w Śremie, na Jezioranach znaleźli też skradzione auto, które wróciło już do właściciela.

8 listopada br. 33-latek usłyszał zarzut i został przesłuchany. Prokurator postanowił oddać podejrzanego pod dozór Policji.

Sprawa jest w toku i znajdzie swój finał w sądzie.

/ Ewa Kasińska /