Aktualności

W Małachowie i Księginkach pędzili ponad 100 km/h – stracili uprawnienia do kierowania

Data publikacji 07.08.2017

Policjanci drogówki z Komendy Powiatowej Policji w Śremie zatrzymali uprawnienia do kierowania kolejnym piratom drogowym, którzy nadmiernie przekroczyli prędkość i nie zważając na bezpieczeństwo swoje oraz innych, pędzili w terenie zabudowanym ponad 100 km/h. Kierujący zostali też ukarani mandatami i punktami karnymi.

6 sierpnia br., po południu, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego pełnili służbę w Małachowie i Księginkach.

Około godz. 17.55 mundurowi w Małachowie zatrzymali do kontroli drogowej citroena. Kierujący autem, 30 -letni mieszkaniec Poznania, pędził z prędkością 116 km/h przy dopuszczalnej 50 km/h i wyprzedzał na przejściu dla pieszych. Mundurowi zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, które stracił on na 3 miesiące, oraz ukarali 30-latka mandatami na łączną kwotę 600 złotych oraz 20 pkt. karnymi.

Uprawnienia do kierowania, na 3 miesiące, stracił także 50-letni mieszkaniec Legnicy, który w Księginkach, około godz. 18.10, kierując fordem jechał z prędkością 106 km/h. Ten mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 400 złotych oraz 10 pkt. karnymi.

Policjanci przypominają, że od wielu lat nadmierna prędkość stanowi główną przyczynę wypadków drogowych w całym kraju. Dlatego mundurowi ponawiają apele o rozwagę i szczególną ostrożność na drogach. Nadmierna prędkość i brawura kierującego mogą być przyczynami tragedii.

/ Ewa Kasińska /