Policjanci wspierają projekt pn. „Pudełko życia” - Aktualności - KPP Śrem

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci wspierają projekt pn. „Pudełko życia”

Data publikacji 30.06.2017

Dzielnicowy uczestniczył w spotkaniu zorganizowanym przez Towarzystwo Pomocy Potrzebującym im. św. Brata Alberta „Nadzieja”, które dotyczyło projektu „Pudełko życia”. Śremscy policjanci wspierają to cenne przedsięwzięcie. Informacje umieszczone w pudełku mogą się przydać także interweniującym funkcjonariuszom.

22 czerwca br. w Klubie Relax Spółdzielni Mieszkaniowej w Śremie odbyło sie spotkanie zorganizowane przez Towarzystwo Pomocy Potrzebującym im. św. Brata Alberta "Nadzieja", które dotyczyło projektu pn. "Pudełko życia".

Tytułowe pudełko to plastikowy pojemnik, opatrzony naklejką, z kartą informacyjną o stanie zdrowia, który umieszcza się w lodówce-miejscu łatwo dostępnym dla osób udzielających pomocy.

Informacje umieszczone w pudełku mogą się przydać podczas akcji ratunkowej, jeżeli osoba mieszkająca samotnie nie będzie w stanie podać podstawowych informacji o zażywanych lekach, uczuleniach, chorobach.

„Pudełko życia” będzie do odbioru od września br. w biurze Towarzystwa Pomocy Potrzebującym im. św. Brata Alberta „Nadzieja” w Śremie, ul. Chłapowskiego 3, które czynne jest od poniedziałku do piątku w godz. 09.30-13.30. Natomiast formularze zgłoszeniowe można już oddawać teraz, również pod tym samym adresem. Osoby uczestniczące w akcji otrzymają dwie naklejki, z których jedna powinna być umieszczona wewnątrz mieszkania, na ścianie w korytarzu, a druga na lodówce. Na naklejce będzie informacja „TUTAJ JEST PUDEŁKO ŻYCIA”.

Śremscy policjanci wspierają ten cenny projekt. Informacje umieszczone w pudełku mogą się przydać także interweniującym funkcjonariuszom.

/ Ewa Kasińska /