Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci w ciągu godziny ustalili i zatrzymali złodzieja, który ukradł pieniądze

Data publikacji 23.06.2017

Policjanci prewencji z Komendy Powiatowej Policji w Śremie, w ciągu jednej godziny, ustalili i zatrzymali złodzieja, który ze sklepu odzieżowo-obuwniczego ukradł blisko 700 złotych. Mężczyzna usłyszał już zarzut i został przesłuchany. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie, a złodziejowi grozi więzienie.

22 czerwca br., około godz. 13.25, dyżurny śremskiej Policji został powiadomiony o tym, że ktoś wykorzystując nieuwagę sprzedawcy ukradł pieniądze ze sklepu odzieżowo-obuwniczego, które były w kasetce.

Na trop złodzieja bardzo szybko wpadli policjanci prewencji, którzy typowali sprawcę po jego charakterystycznym rysopisie. Dzielnicowy ustalił miejsce, w którym może przebywać mężczyzna i wspólnie z policjantami Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego dokonał jego zatrzymania.

Złodziejem okazał się 21-letni mieszkaniec Śremu, dobrze znany śremskiej Policji, wcześniej wielokrotnie notowany. Policjanci odzyskali część pieniędzy i zabezpieczyli przedmioty, które mężczyzna kupił za skradzioną gotówkę, bowiem mimo tego, że od zgłoszenia o kradzieży do zatrzymania go minęła tylko godzina, zdążył już część pieniędzy wydać.

Sprawą zajęli się policjanci Wydziału Kryminalnego. Sprawca usłyszał zarzut dotyczący dokonania kradzieży pieniędzy w kwocie 690 złotych i został przesłuchany. Obecnie kryminalni prowadzą dalsze czynności w tej sprawie, która znajdzie swój finał w sądzie. Złodziejowi grozi kara pozbawienia wolności od trzech miesięcy do lat 5.

/ Ewa Kasińska /