Dzień Przedsiębiorczości w śremskiej Komendzie - Aktualności - KPP Śrem

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzień Przedsiębiorczości w śremskiej Komendzie

Data publikacji 26.04.2017

W ramach ogólnopolskiego projektu pn. „Dzień Przedsiębiorczości” Komendę Powiatową Policji w Śremie odwiedzili uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych. Młodzi ludzie, którzy niebawem staną przed wyborem swojej drogi zawodowej, wiele dowiedzieli się o policyjnej służbie i misji Policji.

Śremska Policja od wielu lat uczestniczy w ogólnopolskim projekcie jakim jest Dzień Przedsiębiorczości. Co roku funkcjonariusze spotykają się z uczniami szkół ponadgimnazjalnych, którzy zainteresowani są policyjną służbą. Mundurowi starają się powiedzieć młodym ludziom, jak najwięcej o policyjnej formacji, aby pomóc podjąć decyzję tym, którzy chcieliby swoją przyszłość związać z mundurem.

Tegoroczny Dzień Przedsiębiorczości organizowany był 26 kwietnia. Tego dnia śremską Komendę odwiedzili uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych, Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zespołu Szkół Technicznych.

Młodzież w sali konferencyjnej powitał Komendant Powiatowy Policji w Śremie mł. insp. Sławomir Jądrzak, który mówił o specyfice policyjnej służby i misji Policji.

Uczniowie szczegółowo zostali też zapoznani z zasadami naboru do służby, z poszczególnymi etapami postępowania kwalifikacyjnego, systemem szkolenia w Policji oraz ze strukturą organizacyjną śremskiej Komendy.

Następnie przyszedł czas na to, aby dowiedzieć się jak wygląda codzienna służba policjantów patrolówki.  Młodzi ludzie obejrzeli wyposażenie funkcjonariuszy oraz urządzenia wykorzystywane przez mundurowych. Chętni mogli zająć miejsce w oznakowanym radiowozie, a prawdziwe zdziwienie wywołała informacja o tym, że nie wystarczy prawo jazdy, aby być kierowcą oznakowanego, policyjnego auta.

W dalszej części spotkania uczniowie zobaczyli i dowiedzieli się, jak działa specjalne lustro w pomieszczeniach do okazania, co dzieje się w sali odpraw, na stanowisku kierowania i co to jest policyjny areszt.

Na zakończenie przyszedł czas na podsumowanie Dnia Przedsiębiorczości, które odbyło się z udziałem szefa śremskiej Policji. Komendant Jądrzak wręczył uczniom kamizelki odblaskowe nawiązując do kwestii bezpieczeństwa w ruchu drogowym i informując o uregulowaniach prawnych wynikających z Prawa o ruchu drogowym.

W ciągu kilku godzin śremscy policjanci starali się uświadomić młodym ludziom, że Policja to duża instytucja, która potrzebuje różnych specjalistów, bowiem dba o bardzo szeroko pojęte bezpieczeństwo mieszkańców, chroni i służy wykonując różne czynności oraz realizując szereg zadań.

/ Ewa Kasińska /