Asp. szt. Grzegorz Bruss przeszedł na emeryturę - Aktualności - KPP Śrem

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Asp. szt. Grzegorz Bruss przeszedł na emeryturę

Data publikacji 21.04.2017

Dziś, w Komendzie Powiatowej Policji w Śremie odbyło się uroczyste spotkanie związane z przejściem na emeryturę asp. szt. Grzegorza Brussa, który w Policji służył ponad 25 lat. Doświadczony funkcjonariusz wiele ciepłych słów uznania usłyszał od szefa śremskiej Policji mł. insp. Sławomira Jądrzaka oraz jego Zastępcy mł. insp. Konrada Bartłomiejczaka.

Asp. szt. Grzegorz Bruss ponad 25 lat służył w Policji i pracował na rzecz bezpieczeństwa oraz porządku publicznego. Od początku, czyli od 1991 roku związany był ze śremską Komendą. To tu przez pierwsze 13 lat z dużym zaangażowaniem pełnił służbę w drogówce. Dbając o bezpieczeństwo w ruchu drogowym odnosił spektakularne sukcesy. W latach 90-tych dwukrotnie zwyciężał etapy wojewódzkie prestiżowego konkursu „Policjant Ruchu Drogowego” i  reprezentował garnizon poznański podczas finałów krajowych tych zawodów. Grzegorza Brussa na pewno pamięta też wielu mieszkańców Śremu, bowiem w latach 2004-2011 był dzielnicowym i pomagał mieszkańcom Jezioran. Później awansował i pełnił odpowiedzialną służbę Dyżurnego śremskiej Komendy. Ale to nie wszystkie informacje o naszym koledze, który był funkcjonariuszem wszechstronnym i dodatkowo przez wiele lat był dowódcą śremskiej, policyjnej Grupy Realizacyjnej, wchodził też w skład Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko-Pirotechnicznego. Wielu z nas zapamięta go też jako świetnego instruktora wyszkolenia strzeleckiego.

Na zasłużonej emeryturze Grzesiowi Brussowi życzymy przede wszystkim zdrowia, pogody ducha oraz realizacji wszystkich planów i najskrytszych marzeń!  

/ Ewa Kasińska /