Policjanci ujawnili nietrzeźwego motocyklistę, bez uprawnień ... - Aktualności - KPP Śrem

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci ujawnili nietrzeźwego motocyklistę, bez uprawnień ...

Data publikacji 26.05.2015

intro_policji1

Policjanci ujawnili nietrzeźwego motocyklistę, który nie posiadał uprawnień do kierowania. Ponadto okazało się, że motocykl, którym kierował mężczyzna nie jest zarejestrowany i ubezpieczony. W związku z nowymi uregulowaniami prawnymi, to pierwszy na terenie powiatu śremskiego przypadek, gdzie zachodzą przesłanki do ewentualnego zastosowania nowego przepisu - art. 94 § 3 kodeksu wykroczeń.

W sobotę, 23 maja, około godz. 17.20, policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego w Trąbinku zatrzymali do kontroli drogowej motocyklistę, który jechał bez hełmu ochronnego.

Okazało się, że kierujący jednośladem, 47 – letni mieszkaniec gminy Dolsk, jest nietrzeźwy. Mężczyzna poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu uzyskał wynik: 0,58 mg/l.

Ponadto mundurowi ustalili, że motocyklista nie posiada żadnych uprawnień do kierowania, a motocykl nie jest zarejestrowany i ubezpieczony. Jednoślad zabezpieczyła pomoc drogowa.

Motocyklista popełnił przestępstwo prowadząc pojazd w stanie nietrzeźwości, a także wykroczenia, m. in. z art. 94 § 1 kodeksu wykroczeń kierując bez uprawnień.

W związku z nowymi uregulowaniami prawnymi, to pierwszy na terenie powiatu śremskiego przypadek, gdzie zachodzą przesłanki do ewentualnego zastosowania nowego przepisu - art. 94 § 3 kodeksu wykroczeń, który stanowi: „w razie popełnienia wykroczenia, o którym mowa w § 1, można orzec zakaz prowadzenia pojazdów”. Oczywiście na tym etapie sprawy nie możemy jeszcze powiedzieć czy art. 94 § 3 kw będzie tu przez sąd zastosowany.