Policjanci zatrzymali nietrzeźwego motocyklistę - Aktualności - KPP Śrem

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali nietrzeźwego motocyklistę

Data publikacji 19.05.2015

intro_policji1

Policjanci drogówki zatrzymali 33-letniego motocyklistę, który kierował jednośladem mając ponad dwa i pół promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do prowadzenia i wymaganych dokumentów. Ponadto nie dostosował prędkości do warunków ruchu i uderzył w elewację sklepu spożywczego. Ostatecznie trafił do „policyjnego aresztu”.

W niedzielę, 17 maja, około godz. 13.40, dyżurny śremskiej Policji został powiadomiony o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Zaborowie.

Na miejsce udali się policjanci Wydziału Ruchu Drogowego, którzy ustalili, że kierujący motocyklem marki Yamaha stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w elewację sklepu spożywczego, a następnie oddalił się z miejsca zdarzenia.

W toku wykonywanych czynności funkcjonariusze zatrzymali 33-letniego motocyklistę, który był nietrzeźwy. Poddany badaniom na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu uzyskał wyniki: I badanie: 1,16 mg/l, II badanie: 1,27 mg/l. Mężczyzna nie posiadał też uprawnień do prowadzenia motocykla i wymaganych dokumentów. Zostało mu zatrzymane prawo jazdy kat. B, a Yamahę zabezpieczyła pomoc drogowa.

33 – latek, mieszkaniec gminy Książ Wlkp., trafił do „policyjnego aresztu”.

Wczoraj, 18 maja, usłyszał zarzut i został przesłuchany. Grozi mu grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.