Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem - Aktualności - KPP Śrem

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

Data publikacji 18.02.2015

dsc_0189_policja_20151

Weźmiemy udział w kolejnej edycji Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem, który realizowany będzie od najbliższego poniedziałku, 23 lutego.

 

Przypomnijmy, że zasadniczym celem ogólnopolskiego przedsięwzięcia pn. "Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem" jest zwrócenie uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. Idea ta związana jest z obchodzonym w dniu 22 lutego Europejskim Dniem Ofiar. W Polsce dzień ten został ustanowiony Dniem Ofiar Przestępstw na mocy ustawy z dnia 12 lutego 2003 r. o ustanowieniu 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw.

Gospodarzem inicjatywy jest Ministerstwo Sprawiedliwości, które zaprosiło do współdziałania w przedsięwzięciu Komendę Główną Policji.

W ramach „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem” od 23 do 27 lutego br. w godz. 09.00 - 14.00 i 28 lutego br. w godz. 10.00 – 14.00 w Komendzie Powiatowej Policji w Śremie dyżurowali będą funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego, Prewencji i Ruchu Drogowego udzielający porad z zakresu procedury prawnej, w szczególności pod kątem pomocy ofiarom przestępstw. Policjanci udzielali będą porad w ramach swoich kompetencji, w zależności od charakteru sprawy.