Zapraszamy na debatę i happening - Aktualności - KPP Śrem

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zapraszamy na debatę i happening

Data publikacji 20.06.2013

intro_policji1

Zapraszamy do udziału w kolejnej debacie społecznej, która tym razem będzie dotyczyła cyberprzemocy wśród dzieci i młodzieży. Ponadto zapraszamy też na happening, który w ramach „ogólnopolskiego zrywu” odbędzie się na śremskim Rynku. W Śremie to przedsięwzięcie swym patronatem objęli: Komendant Powiatowy Policji, Burmistrz i Rada Programu Bezpieczne Miasto.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w debacie społecznej, która odbędzie się w najbliższą sobotę, 22 czerwca w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Śremie  przy ulicy Poznańskiej 11.

Debata pt. „O cyberprzemocy wśród dzieci i młodzieży” rozpocznie się około godz. 17.00.

Wcześniej, o godz. 15.30 zapraszamy na Rynek w Śremie. Tam w ramach przedsięwzięcia zaproponowanego przez społeczność programu Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty” włączymy się w ogólnopolski zryw pn. „Ogólnopolska Noc Profilaktyki” . Insp. Grzegorz Jach Pełnomocnik Komendanta Głównego Policji ds. promocji bezpieczeństwa publicznego zaproponował: „Wykonajmy przez 60 sekund wspólny gest na rynkach i placach miast i miasteczek, wielkich aglomeracji i maleńkich wsi – każdy na miarę swoich możliwości – razem – we wspólnocie obywatelskiej i społecznej – w tym samym czasie w całym kraju – 22 czerwca 2013 roku punktualnie o godz. 16.00.  Zatrzymajmy się na chwilę, połóżmy prawą dłoń na sercu i przez 60 sekund wybijajmy wspólnie jego rytm. Rytm WOLNYCH SERC. Serc wolnych od uzależnień, przemocy i obojętności na drugiego człowieka. Serc pięknych i zdrowych, w trosce o zdrowie fizyczne i społeczne. Serc silnych i pomocnych innym. Serc pokoleń. Serc ludzi, którzy mogą różnić się od siebie, ale potrafią działać wspólnie, by chronić dzieci i młodzież przed uzależnieniami. Tylko 60 sekund. Tak niewiele, a znaczyć będzie tak bardzo dużo.”

My również o godz. 16.00 na śremskim Rynku w opisywany przez insp. Grzegorza Jach, symboliczny sposób zamanifestujemy swój sprzeciw wobec uzależnień, przemocy i obojętności na drugiego człowieka, by jak mówi w odezwie insp. Jach: „zjednoczył się cały kraj w trosce o to, aby narkotyki, alkohol i przemoc nie odbierały wolności życia. W trosce o to, by dzieci, młodzież i dorośli byli tak bardzo razem i tak bardzo prawdziwi w tak ważnej sprawie”.

W Śremie przedsięwzięcie swym patronatem objęli: Komendant Powiatowy Policji, Burmistrz i Rada Programu Bezpieczne Miasto.