Tankował, nie płacił, oszukiwał ... i wpadł - Aktualności - KPP Śrem

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Tankował, nie płacił, oszukiwał ... i wpadł

Data publikacji 18.06.2013

paragraf11Policjanci zatrzymali 38 – letniego oszusta, który przyjeżdżał na stacje paliw, tankował olej napędowy i podawał pracownikom stacji karty płatnicze wiedząc, że nie posiada na nich żadnych środków. Aby być wiarygodnym i bez konsekwencji odjeżdżać ze stacji oszust okazywał swój dowód osobisty i pisał też oświadczenia, w których zobowiązywał się do uiszczenia należności za zatankowane paliwo. Teraz jest pod dozorem Policji.

11 czerwca br. wczesnym rankiem zostaliśmy powiadomieni o oszustwie, do którego doszło na jednej ze stacji paliw w Śremie.

Z ustaleń policjantów przyjmujących zawiadomienie wynikało, że 10 czerwca br. tuż po godz. 23.00 na stację paliw w Śremie przyjechał pojazd marki IVECO, którego kierujący zatankował olej napędowy, w ilości 72,5 litra wartości blisko 400 złotych, i nie zapłacił. Mężczyzna tłumaczył się, że portfel pozostawił w Środzie Wlkp., okazał też pracownicy stacji swój dowód osobisty i napisał oświadczenie, w którym zobowiązał się do tego, że jeszcze tego samego dnia zapłaci za zatankowane paliwo. Jednak ostatecznie nie wywiązał się ze swojej obietnicy i nie pojawił się już na stacji.  

Tego samego dnia, 11 czerwca po godz. 11.00 policjanci prewencji udali się na stację paliw w Książu Wlkp., gdzie mężczyzna poruszający się samochodem marki IVECO zatankował paliwo za ponad 400 złotych, a następnie podał kasjerce kartę płatniczą, na której nie było środków, aby uiścić opłatę za zatankowany olej napędowy. Kierowca zaproponował obsłudze stacji, że napisze oświadczenie, w którym zobowiąże się do zapłaty należności.

Kierowcą IVECO okazał się 38 – letni mieszkaniec województwa łódzkiego. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w „policyjnym areszcie”. Detektywi pracujący nad sprawą ustalili również, iż oszust 21 maja br. wprowadził w błąd także pracownika stacji paliw w gminie Brodnica, a 7 czerwca br. oszukał pracownika jednej ze stacji w gminie Śrem.

12 czerwca sprawca oszustw usłyszał zarzuty i został przesłuchany. Prokurator zastosował wobec niego środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji i poręczenia majątkowego.

To jeszcze nie koniec tej sprawy. Z kolejnych, policyjnych ustaleń wynika, że mężczyzna oszukiwał też na stacjach paliw w innych powiatach województwa wielkopolskiego.