Zdarzenie drogowe z udziałem nietrzeźwego kierowcy - Aktualności - KPP Śrem

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zdarzenie drogowe z udziałem nietrzeźwego kierowcy

Data publikacji 17.06.2013

kierowcy_201111 Odnotowaliśmy zdarzenie drogowe z udziałem nietrzeźwego kierowcy. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący VW Golfem będąc w stanie nietrzeźwości nie udzielił pierwszeństwa przejazdu pojazdowi marki Opel Corsa i uderzył w jego bok. Wówczas opel zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w mercedesa. Kierujący oplem został przewieziony do szpitala.

W minioną sobotę, 15 czerwca przed godz. 10.00 dyżurny śremskiej Policji został powiadomiony o zdarzeniu drogowym na drodze 436.

Ze wstępnych ustaleń policjantów, którzy pracowali na miejscu zdarzenia, wynika, że kierujący VW Golfem, mieszkaniec gminy Książ Wlkp., będąc w stanie nietrzeźwości, jadąc od strony miejscowości Kiełczynek, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu, jadącemu w kierunku Książa Wlkp., pojazdowi marki Opel Corsa i uderzył w jego bok. Wówczas opel, którym również kierował mieszkaniec gminy Książ Wlkp., zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w, jadącego od strony Książa Wlkp., mercedesa, którym kierował mieszkaniec powiatu jarocińskiego.

Kierujący VW Golfem poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu uzyskał wynik: 0,77 mg/l. Pozostali uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Obrażeń ciała doznał kierujący oplem, który został przewieziony do szpitala.

Obecnie prowadzimy dalsze czynności w tej sprawie.