OSTRZEGAMY!!! - Aktualności - KPP Śrem

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

OSTRZEGAMY!!!

Data publikacji 31.05.2011

Wczoraj otrzymaliśmy dwa niepokojące zgłoszenia. Pierwsze dotyczy mężczyzny oferującego sprzedaż kuchenki gazowej, za którą częściowo miałaby zapłacić Spółdzielnia Mieszkaniowa w Śremie. Drugie zgłoszenie związane jest z pojawieniem się w Śremie kobiety podającej się za pielęgniarkę, która zaczepiła przy ulicy Roweckiego 88 – letnią staruszkę.

Wczoraj, o godz. 15.00 mieszkaniec Śremu powiadomił nas o tym, że do jego mieszkania, które mieści się przy ulicy Chłapowskiego przyszedł jakiś mężczyzna, który zaoferował mu sprzedaż kuchenki gazowej, za którą częściowo miałaby zapłacić Spółdzielnia Mieszkaniowa w Śremie.

Zgłoszenie to nas zaniepokoiło, bowiem sprawdziliśmy i nie jest prawdą, aby Spółdzielnia Mieszkaniowa miała zwracać lokatorom część pieniędzy za nowe kuchenki gazowe.

W dniu wczorajszym odebraliśmy także list przesłany drogą elektroniczną o niepokojącej nas treści. Z listu wynika, że 88 – letnia mieszkanka Śremu została zaczepiona przy ulicy Roweckiego przez kobietę w białym fartuchu, która podała, że jest pielęgniarką.

„Pielęgniarka” na ulicy pytała starszą Panią o miejsce zamieszkania, historię przebytych chorób. Chciała też wiedzieć czy starsza Pani mieszka sama i zapewniała, że staruszce należą się jakieś pieniądze.

Na szczęście w opisywanych przypadkach nie doszło do przestępstw, ale wszystko wskazuje na to, że zarówno mężczyzna oferujący kuchenkę gazową, jak i „pielęgniarka”, która w białym fartuchu, na ulicy wypytuje 88 – letnią kobietę, to oszuści.

Ostrzegamy więc i apelujemy o zachowanie czujności. Zwracajmy uwagę na to kogo wpuszczamy do mieszkania, z kim zawieramy umowy, jakim osobom przekazujemy pieniądze czy też informacje o sobie i swoim majątku. W razie jakichkolwiek wątpliwości proszę dzwonić pod nr tel. 61 28 15 200 lub 997.