Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Edukacyjny materiał filmowy trafił do 22 szkół podstawowych - video

Data publikacji 10.04.2021

Hura, hura, hura! Gotowy materiał filmowy przygotowany w ramach 12. edycji akcji „Rowerem bezpiecznie” trafił do 22 szkół podstawowych powiatu śremskiego. Do części tych placówek dostarczyliśmy już też elementy odblaskowe dla uczniów klas III, czyli adresatów naszego przedsięwzięcia. Pięknie dziękujemy przedstawicielom wszystkich podmiotów, z którymi, w tych trudnych czasach, przygotowaliśmy inicjatywę dla małych rowerzystów. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę naszego głównego partnera – Klubu Relax Spółdzielni Mieszkaniowej. KLUBOWA TV – BRAWO WY!

Mimo trwającej pandemii, wspólnie z Klubem Relax, zachowując zasady reżimu sanitarnego, postanowiliśmy przygotować kolejną edycję naszej akcji pn. „Rowerem bezpiecznie”.

Jest to przedsięwzięcie, które od 2009 roku organizowane było w Klubie Relax, głównie dla uczniów klas III szkół podstawowych ze Śremu. Co roku, dzieci grupami przychodziły do Klubu, gdzie przekazywane im były informacje o elementach obowiązkowego wyposażenia rowerów, przepisach dotyczących ruchu rowerów, o tym jak przygotować jednoślad do sezonu, a także o udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej i szlakach rowerowych. Zawsze chodziło nam o to, aby do tematu zbliżających się wiosennych wycieczek rowerowych podejść kompleksowo i przekazać najmłodszym, jak najwięcej informacji, które mogą im się przydać w ruchu drogowym. Poza tym właśnie uczniowie klas III są jeszcze przed egzaminem na kartę rowerową. Tak więc przekazywana im wiedza z pewnością się przydawała, zarówno na drodze, jak i podczas egzaminu.

Tym razem, aby w tych trudnych czasach dotrzeć do wszystkich dzieci z klas III szkół podstawowych postanowiliśmy przygotować filmowy materiał edukacyjny, który dotyczyłby tych wszystkich opisywanych powyżej kwestii. I udało się! Trzeba też koniecznie dodać, że jednym z głównych powodów naszego sukcesu było powstanie w Klubie Relax telewizji internetowej – KLUBOWA TV. Poza tym, nasi pozostali partnerzy też nas nie zawiedli. Materiał filmowy i wszystko, co się z nim wiąże, to wspólne dzieło:

- Klubu Relax Spółdzielni Mieszkaniowej,

- Komendy Powiatowej Policji w Śremie,

- Rady Programu Bezpieczne Miasto i Urzędu Miejskiego w Śremie,

- Firmy GREEN BIKE MEGA STORE,

- Unii Gospodarczej Regionu Śremskiego - Śremskiego Ośrodka Wspierania Małej Przedsiębiorczości,

- Firmy „Jazet”,

- oraz Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Poznaniu.

Cieszymy się, że przygotowany filmik już trafił do 22 szkół podstawowych powiatu śremskiego i otrzymaliśmy zapewnienia, że obejrzą go adresaci. Do części tych placówek dostarczyliśmy już też elementy odblaskowe. Docelowo każdy uczeń klasy III powinien otrzymać odblask.

To jeszcze nie koniec. W naszym materiale filmowym ogłosiliśmy konkurs dla uczniów. Czekamy na ich prace przedstawiające rower przyszłości z elementami bezpieczeństwa.

Zapraszamy wszystkich do obejrzenia naszego materiału filmowego - https://youtu.be/pTrV5aC5au8

/ Tekst: Ewa Kasińska, realizacja tv: Wojciech Majchrzak /

Powrót na górę strony