JEDEN TWÓJ TELEFON MOŻE URATOWAĆ KOMUŚ ŻYCIE! - video - Aktualności - KPP Śrem

Aktualności

JEDEN TWÓJ TELEFON MOŻE URATOWAĆ KOMUŚ ŻYCIE! - video

Data publikacji 01.02.2021

Za nami kolejna mroźna doba. Takie temperatury są szczególnie niebezpieczne dla osób bezdomnych i nietrzeźwych. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Śremie, także wspólnie ze strażnikami miejskimi, kontrolują miejsca, w których mogą przebywać bezdomni. PAMIĘTAJ! – JEDEN TWÓJ TELEFON NA NR 112 MOŻE URATOWAĆ KOMUŚ ŻYCIE!

Synoptycy na najbliższe dni zapowiadają zimową aurę. Kolejny weekend też ma być mroźny. I choć o tej porze roku nie powinno nas to dziwić, to już odzwyczailiśmy się od tak niskich temperatur. Są one szczególnie niebezpieczne dla osób bezdomnych i tych, którzy z uwagi na ilość spożytego alkoholu zupełnie stracili kontakt z rzeczywistością i nie są w stanie o siebie zadbać.  

Jednym z najczęstszych, a zarazem najbardziej mylnych mitów jest ten, że na rozgrzewkę najlepszy jest alkohol. To nieprawda. Faktycznie przez chwilę osoba pijąca czuje ciepło, po czym jej organizm jest jeszcze bardziej narażony na wyziębienie. Dużym niebezpieczeństwem jest wychodzenie na zewnątrz pod wpływem alkoholu. Wystarczy chwila nieuwagi, śliska, nierówna nawierzchnia i można się potknąć, przewrócić i nie mieć siły się podnieść. Wtedy o tragedię nietrudno. Dlatego też podczas niskich temperatur nie należy przechodzić obojętnie obok osób po alkoholu. Pamiętajmy, że wymagają one od nas szczególnej pomocy – człowiek nietrzeźwy zdecydowanie szybciej traci ciepło.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Śremie w toku codziennej służby kontrolują miejsca, w których mogą przebywać bezdomni. W miniony weekend takie kontrole odbyły się wspólnie ze strażnikami miejskimi. Chodzi o to, aby w razie potrzeby udzielić osobom bezdomnym niezbędnej pomocy. Także mieszkańcy powiatu śremskiego informują nas o zdarzeniach z udziałem osób nietrzeźwych, które znalazły się w okolicznościach zagrażających ich życiu i zdrowiu.

O miejscach pobytu osób bezdomnych należy informować Ośrodek Pomocy Społecznej - tel. interwencyjny: 664 179 076. Natomiast jeżeli ktoś znajduje się w okolicznościach zagrażających jego życiu, to JEDEN TWÓJ TELEFON NA NR 112 MOŻE GO URATOWAĆ.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 22.58 MB)