Wygrał dwie konkurencje - Policjant Ruchu Drogowego - KPP Śrem

Policjant Ruchu Drogowego

Wygrał dwie konkurencje

policjant_ruchu_drogowego_009Sierż. szt. Michał Kasprzak ze śremskiej drogówki to policjant, który w garnizonie wielkopolskim jest najlepszy w ręcznej regulacji ruchem drogowym oraz w jeździe sprawnościowej samochodem. Właśnie w tych  dwóch konkurencjach śremski policjant zwyciężył podczas Finału Wojewódzkiego XXII Ogólnopolskiego Konkursu "Policjant Ruchu Drogowego 2009r.".

Etap wojewódzki konkursu odbył się 20 maja br. w Swarzędzu. Sierż. szt. Michał Kasprzak najpierw zwyciężył etap powiatowy konkursu i jako nasz reprezentant udał się do Swarzędza.

Podczas finału wojewódzkiego 32 policjantów /najlepsi z każdego powiatu, a z powiatu poznańskiego było dwóch/ rywalizowało w pięciu konkurencjach: rozwiązywali testy wiedzy, strzelali, ręcznie regulowali ruchem drogowym w Swarzędzu, prezentowali swoje umiejętności praktyczne w jeździe motocyklem oraz samochodem z tzw. "talerzem Stewarta".

Śremski policjant zajął I miejsce w jeździe sprawnościowej samochodem oraz w ręcznej regulacji ruchem drogowym. Również bardzo wysoko oceniono jego jazdę motocyklem oraz testy wiedzy. Jedynie strzelanie poszło mu trochę słabiej, bo zajął w tej konkurencji 14 miejsce. I to zaważyło na tym, że przy bardzo wysokim poziomie konkursu w ogólnej klasyfikacji był czwarty.

Ale to bardzo dobry wynik i jesteśmy dumni z naszego kolegi, któremu gratulujemy.

/ Czytaj także na naszej stronie internetowej artykuł z dnia 11.05.2009r. pt. "Policjant Ruchu Drogowego" /

policjant_ruchu_drogowego_006 Sierż. szt. Michał Kasprzak podczas spotkania z lokalnymi dziennikarzami, które odbyło się w miniony piątek, 22.05.2009r.w Komendzie Powiatowej Policji w Śremie.

policjant_ruchu_drogowego_004           Sierż. szt. Michał Kasprzak wraz z asp. szt. Zbigniewem Broniarzem Kierownikiem Referatu Ruchu Drogowego tuż po przyjeździe z Finału Wojewódzkiego, który odbył się 20.05.2009r. w Swarzędzu.