Po raz pierwszy jazda samochodem z tzw. talerzem Stewarta - Na motorowerach... - KPP Śrem

Na motorowerach...

Po raz pierwszy jazda samochodem z tzw. talerzem Stewarta

_18.04.2013r_1Organizujemy VIII edycję etapu powiatowego Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Tym razem, po raz pierwszy w ramach turnieju, odbędzie się jazda samochodem z tzw. talerzem Stewarta. W ramach przygotowań do turnieju, z młodzieżą spotykał się też sierż. szt. Michał Kasprzak z drogówki. Jak, co roku do organizacji przedsięwzięcia zaprosiliśmy Starostwo Powiatowe w Śremie.

Turniej odbędzie się 29 kwietnia br. w Zespole Szkół Politechnicznych w Śremie. Wówczas wyłonimy drużynę, która będzie reprezentowała powiat śremski w etapie wojewódzkim tego turnieju.

Jak, co roku policjanci przeprowadzą testy wiedzy dla młodzieży, które będą dotyczyły zasad i przepisów ruchu drogowego, obsługi pojazdu i pierwszej pomocy przedmedycznej.

Po raz czwarty w ramach turnieju odbędzie się też sprawdzian z umiejętności udzielania pomocy przedmedycznej.

Będziemy też czuwali nad trzecim etapem turnieju, w którym uczniowie na motorowerze będą pokonywali specjalnie przygotowany odcinek.

W tym roku także odbędzie się konkurencja związana z jazdą samochodem. W ubiegłym roku to była nowość, a tym razem nowością będzie umieszczony na aucie, unieruchomiony talerz Stewarta z piłeczką. W ten sposób chcemy jak najlepiej przygotować uczniów do etapu wojewódzkiego turnieju, gdzie jedna z konkurencji to właśnie jazda sprawnościowa samochodem z tzw. talerzem Stewarta.

Ponadto, w ramach przygotowań do turnieju, z młodzieżą, w poszczególnych szkołach ponadgimnazjalnych naszego powiatu, spotykał się sierż. szt. Michał Kasprzak z drogówki.

Główni organizatorzy tegorocznej edycji turnieju to: Komenda Powiatowa Policji w Śremie - Wydział Ruchu Drogowego, Starostwo Powiatowe w Śremie - Referat Spraw Obywatelskich, Zespół Szkół Politechnicznych w Śremie.

Poniżej zdjęcia wykonane podczas spotkania sierż. szt. Michała Kasprzaka z uczniami ZST w Śremie.

dsc08313_18.04.2013r_1

dsc08313_18.04.2013r